Zamknij X

Zajęcia w szkołach odwołane. Zamknięte baseny, stadiony, hale i obiekty kultury

2020-03-11 14:23:02, Maciej Kowalczyk

Sytuacja dotycząca epidemii COVID-19 jest bardzo dynamiczna. Każdy dzień przynosi nam nowe informacje i nowe obostrzenia. Dziś po godzinie 10:00 premier Mateusz Morawiecki poinformował o zawieszeniu zajęć w polskich placówkach edukacyjnych na dwa tygodnie. Jutro i pojutrze młodzi włocławianie mogą pojawić się jeszcze w szkołach, jednak lepiej by pozostali w domach.

Do końca tygodnia w szkołach uczniowie mogą liczyć na opiekę ze strony kadry pedagogicznej. Od poniedziałku, zgodnie z decyzją rządu szkoły pozostają zamknięte.

Decyzja dotyczy nie tylko szkół. Zamknięte pozostaną przedszkola, żłobki, instytucje kultury, czy poradnie psychologiczno-pedagogiczne.
Barbara Moraczewska, zastępczyni prezydenta Włocławka apeluje do rodziców, by już od jutra zapewnili swoim dzieciom opiekę poza placówkami oświatowymi.

Jeśli jest taka możliwość. Jeśli nie, będą oczywiście dyżury w naszych szkołach. Nie będą się także odbywać praktyki zawodowe. Uczniowie szkół średnich również nie będą uczestniczyć w praktykach. Jedynym wyjątkiem jest praktyka u pracodawcy dla uczniów młodocianych – dodaje.

Szkolne świetlice czynne będą do piątku. Po tym terminie szkoły pozostaną zamknięte aż do 25 marca.

Od 12 do 25 marca nauczyciele mają pozostawać w stanie „gotowości dydaktycznej”, gdyby okazało się, że pierwotny termin zawieszenia funkcjonowania szkół można skrócić. Niemniej mogą zostać zobligowani przez dyrekcję placówek do dostarczania swoim uczniom materiałów edukacyjnych poprzez dziennik elektroniczny.

Pomimo zamknięcia placówek wciąż odbywać się będą dyżury dyrektorów. Prawdopodobnie, choć nie jest to jeszcze przesądzone, bez zmian funkcjonować będzie administracja i obsługa szkół.

W myśl uchwalonej w ubiegłym tygodniu „specustawy”, w związku z epidemią koronawirusa, ratusz dopuścił też możliwość pracy zdalnej dla części pracowników:

Urzędnicy, którzy uważają, że mogą wypełniać swoje obowiązki w sposób zdalny, posługując się internetem, mogą skorzystać z tej możliwości – mówił prezydent Marek Wojtkowski.

Ratusz apeluje też o skorzystanie z możliwości zdalnego załatwiania spraw w UM. Tam gdzie jest to możliwe, petenci mogą skorzystać z wiadomości e-mail, kontaktu telefonicznego, czy wreszcie profilu zaufanego.

Dziś poinformowano także o zamknięciu dla odwiedzających innych instytucji podległych ratuszowi. W najbliższym czasie nie skorzystamy z usług MBP, „Browaru B.” i miejskich basenów. Szerzej o tym piszemy w tym miejscu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz