1% zostaw we Włocławku – zachęca Domicela Kopaczewska

2020-04-10 12:56:56, Maciej Kowalczyk

W tym roku akcja składania deklaracji podatkowych potrwa dłużej. Z powodu epidemii koronawirusa, nasze PiTy możemy składać w Urzędach Skarbowych do końca maja. Jedno się nie zmieniło – wypełniając deklarację wciąż możemy przekazać 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Pamiętajmy o tym, abyśmy jeden procent swojego podatku przekazali na stowarzyszenia i organizacje, które działają na rzecz mieszkańców Włocławka, które działają we Włocławku. Nic nas to nie kosztuje – zachęcała wczoraj Domicela Kopaczewska.

Zastępczyni prezydenta przypomniała, że w 2019 roku organizacje pożytku publicznego działające poza miastem otrzymały od włocławian – 3 miliony złotych. Te, działające w mieście otrzymały z tytułu „jednego procenta” milion. Domicela Kopaczewska wyraziła nadzieję, że „w tym trudnym roku” włocławianie pochylą się nad tymi organizacjami, które na co dzień troszczą się o los osób z niepełnosprawnością, dzieci, osób chorych czy innych potrzebujących.

We Włocławku status organizacji pożytku publicznego ma 29 podmiotów.

 To niesamowite i godne zaufania organizacje, które każdego dnia sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze piękniejsze. Mniejsze organizacje pozarządowe mogą liczyć tylko na nasze wsparcie, bo działają dla nas i naszych sąsiadów. Działajmy lokalnie wspierajmy naszych! - możemy przeczytać na stronie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

To właśnie na stronie internetowej COPiW znajdziemy ich szczegółowy wykaz i opis, w jaki sposób przekazać swój 1%. Do czego gorąco zachęcamy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz