Pomoc dla włocławskiego biznesu – można już pobrać dokumentację

2020-04-07 14:04:00, Maciej Kowalczyk

Na stronach internetowych włocławskiego ratusza pojawiło się już zarządzenie prezydenta dotyczące pomocy dla lokalnych przedsiębiorców, poszkodowanych w wyniku epidemii koronawirusa. Urzędnicy czekają na wnioski.

Zarówno pełną treść zarządzenia, jak i potrzebne wnioski znajdziemy w tym miejscu. Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami program obejmuje możliwość rozłożenia na raty, lub prolongatę podatków lokalnych, a także możliwość obniżenia wysokości czynszu za lokale użytkowe i działki, pozostające w zasobach miasta, do symbolicznej złotówki.

Przy okazji Marek Wojtkowski zaapelował też do prywatnych właścicieli nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych, o rozważenie możliwości wprowadzenia podobnej ulgi w przypadku wynajmowanych przez nich lokali.

Może warto się zastanowić, by pomóc przedsiębiorcom właśnie w ten sposób – obniżając czynsz. Sytuację mamy szczególną. Firmy są w tej chwili narażone na straty, ale nie tylko straty. Niektóre firmy, mówiąc wprost, walczą o życie, a nasi przedsiębiorcy, nasze firmy, to są przede wszystkim miejsca pracy dla nas, dla włocławian – mówił prezydent.

Epidemia koronawirusa oznacza także wymierne straty dla budżetu miasta, tych nie sposób jeszcze oszacować, wiadomo jednak, że zarówno wpływy tytułu podatku PIT i CIT, oraz danin lokalnych będą mniejsze, niż założono to w budżecie miasta na rok 2020. Mimo tego ratusz nie zamierza jednak „zamrażać” zaplanowanych inwestycji. Jak tłumaczy Marek Wojtkowski, byłby to dodatkowy cios dla przedsiębiorstw startujących w przetargach.

Każde ograniczenie w tym zakresie uderza bezpośrednio w firmy, któresą we Włocławku i które realizują zlecenia, inwestycje, biorą udział w miejskich przetargach. To też są bardo konkretne miejsca pracy – podkreślił Marek Wojtkowski.

Jednocześnie zachęcił dośledzenia na bieżąco informacji o przetargach, publikowanych na stronach internetowych ratusza

Obraz _Alicja_ z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz