Zamknij X

Stanisław Zagajewski – dziś rocznica śmierci artysty

2020-04-04 12:12:52, Maciej Kowalczyk

Najbarwniejszy i najwybitniejszy spośród włocławskich artystów zmarł 4 kwietnia 2008 roku. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zachęca do obejrzenia wirtualnego albumu autorstwa samego Zagajewskiego.

Co roku 4 kwietnia dnia przedstawiciele włocławskich środowisk kultury spotykali się by oddać hołd rzeźbiarzowi, co roku odbywał się również wernisaż pokonkursowej wystawy rzeźbiarskiej. W tym roku, z uwagi na sytuację, tych wydarzeń zabraknie. Sam finał konkursu dla dzieci i młodzieży odbędzie się, jak już informowaliśmy, w innym terminie. Nie zmienia to faktu, że nie wychodząc z domu, można przypomnieć sobie twórczość włocławianina. Wystarczy komputer i chwila wolnego czasu.

MZKiD zachęca do obejrzenia albumu. Albumu wyjątkowego, bo stworzonego przez samego artystę. To do niego wklejał, samodzielnie, prasowe wycinki i zdjęcia dokumentujące jego życie. Album został zdigitalizowany w 2018 roku. Dziś można obejrzeć go na stronach włocławskiego muzeum.

W prezentacji albumu wykorzystano fragmenty audio i video pochodzące z archiwum Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz filmu "Gliniane ołtarze" w reżyserii Andrzeja Różewicza z 1995 roku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz