Konkurs Zagajewskiego - Wręczenie nagród później, znamy jednak laureatów

2020-04-03 14:24:19, Maciej Kowalczyk

Lada dzień miało odbyć się wręczenie nagród i wyróżnień w XII Konkursie Rzeźbiarskim Imienia Stanisława Zagajewskiego. Miało, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną gala odbędzie się w późniejszym terminie. Znamy jednak już nazwiska laureatów.

W lutym, kiedy 77 uczestników konkursu spotkało się na warsztatach we włocławskim Centrum Kultury Browar B. nikt nie przewidywał, jak rozwinie się pandemia koronawirusa. Oczywistym stało się, że nie ma możliwości przeprowadzenia zapowiadanej gali.

Drodzy Uczestnicy Konkursu im. Stanisława Zagajewskiego, Opiekunowie artystyczni oraz Rodzice Uczestników, Szanowni Państwo, w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną i wynikającą z niej decyzją o zawieszeniu działalności instytucji kultury w całej Polsce, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin finału Konkursu i związanego z nim uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej, a także wręczenia laureatom nagród i wyróżnień – informują organizatorzy.

Jednocześnie jednak już dziś poinformowano o nazwiskach laureatów tegorocznego konkursu we wszystkich kategoriach wiekowych, łącznie z pracami nadesłanymi na włocławski konkurs pocztą.

Laureatem Grand Prix - ­Nagrody Marszałka Województwa został Wiktor Młynarkiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku, Nagrodą Prezydenta Włocławka uhonorowano Alicję Witkowską z III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku.

W kategorii prac wykonanych na miejscu jury zdecydowało się nie przyznawać I i II miejsca wśród uczniów klas IV-VI. Nagrodę za trzecie miejsce przyznano Aleksandzre Marszał z Akademii Wiedzy DaVinci we Włocławku.

W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Babis, uczennicy „Długosza”, drugie Monice Stępniak z SP nr 20, trzecie zaś Amelii Rębiałkowskiej z SP 14.

Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, jury postanowiło wyróżnić pierwszym miejscem dwie prace – Alicji Wojciechowskiej z II LO we Włocławku i Weroniki Szmajdy z włocławskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Zuzanna Traczyk z LSP wraz z Natalią Wieczorkowską z V LO otrzymały nagrody za drugie miejsce. Na podium znalazła się tez praca Weroniki Augustyniak z Zespołu Szkół Technicznych.

W kategorii prac nadesłanych jury najwyżej oceniło:

  • Mikołaja Leonharda (Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej) - kategoria uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.
  • Sonię Deka (Gliniarnia – Pracownia Ceramiczna w Ołtarzewie) – kategoria uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych.
  • Alberta Kowalskiego (Państwowe Ognisko Plastyczne „Nowolipki” w Warszawie) w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych.

O terminie tegorocznego finału Konkursu, otwarciu wystawy pokonkursowej oraz wręczeniu nagród i wyróżnień, organizatorzy poinbformują po wznowieniu działalności instytucji kultury w Polsce.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz