Zamknij X

Leśnicy apelują – zachowajcie ostrożność

2020-03-25 10:55:10, Maciej Kowalczyk

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wydała komunikat skierowany do mieszkańców regionu. Leśnicy apelują o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do porzucenia dotychczasowych przyzwyczajeń. Wielu mieszkańców Kujaw i Pomorza decyduje się na spacery do lasu, by tam odetchnąć w bezpiecznym, zdawałoby się, otoczeniu. Lasy Państwowe przypominają jednak, że i w lasach musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Te, pozostają otwarte dla mieszkańców, ale przebywając w nich musimy dostosować się do zaleceń służb:

Apelujemy, aby w trakcie pobytu w lesie stosować się do wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych. Prosimy również o unikanie miejsc, w których nadmiernie gromadzą się ludzie. Zagrożenie ze strony wirusa SARS-CoV-2 zmusza nas do zmiany wielu zachowań, do których byliśmy przyzwyczajeni.

Leśnicy proszą także o przestrzeganie zasad, które na co dzień obowiązują na terenach leśnych – sprzątanie po sobie i zachowanie ostrożności, tak by nie wywołać niebezpieczeństwa pożaru.

Obraz bertvthul z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz