Zostańcie w domach - Straż Miejska i WOPR będzie zwracać uwagę mieszkańcom

2020-03-22 15:15:21, Maciej Kowalczyk

WOPR i Straż miejska będą patrolować miasto przekonując osoby przebywające w większych grupach do pozostania w domach – poinformował prezydent. Marek Wojtkowski po raz kolejny przekazał informacje o sytuacji w mieście.

563 przypadki zarażenia i 7 ofiar śmiertelnych to bilans SARS-CoV-2 w Polsce. W regionie jest już 18 potwierdzonych przypadków zdiagnozowania koronawirusa. Jeden u mieszkańca Włocławka. 

Dziś, po raz kolejny już, Marek Wojtkowski zwrócił się do włocławian z apelem o to, by zastosowali się do zaleceń i pozostali w swoich domach. Podkreślił, że jest to najważniejszy element walki o powstrzymanie ekspansji patogenu.

Dzisiaj rozpoczynamy dodatkową akcję informacyjną. Patrole Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Straży Miejskiej będą jeździć po mieście i będą nawoływać tych mieszkańców, którzy przebywają w miejscach, gdzie znajduje się więcej osób, żeby swoich domów nie opuszczać- mówił dziś prezydent.

Marek Wojtkowski poinformował jednocześnie, że w ośrodku kwarantanny przy ulicy Żytniej przebywa obecnie 12 osób. Ośrodek jest jednym z dwóch stworzonych w mieście na skutek zaleceń wojewody. Podobne musiały stworzyć także i inne samorządy. Przy Żytniej na osoby objęte kwarantanną czeka ponad 50 miejsc. Podobną liczbę zaplanowano w drugim budynku przeznaczonym do tego celu - bursie przy ulicy Mechaników, ten jednak, póki co, pozostaje pusty.

Osoby objęte kwarantanną nie mogą opuszczać budynku. Nad przestrzeganiem zakazu czuwa zarówno policja, jak i strażnicy miejscy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz