MZOZ,WORD,USC - kolejne instytucje ograniczają działalność

2020-03-17 13:00:28, Maciej Kowalczyk

Prezydent Marek Wojtkowski posumował kolejne kroki podjęte w mieście w związku z pandemią koronawirusa. Potwierdził zmiany w obsłudze pacjentów wprowadzone przez Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej, oraz zawieszenie egzaminów i szkoleń wprowadzonych przez WORD.

Kolejny dzień i kolejne zmiany i ograniczenia. Tak można podsumować ostatnie 24 godziny we Włocławku. Jak już wcześniej informowaliśmy, w związku z narastającym zagrożeniem rozprzestrzeniania koronawirusa, instytucje ograniczają zakres swojego funkcjonowania. Chodzi tu między innymi o Urząd Stanu Cywilnego, który co prawda wciąż będzie udzielać ślubów, jednak lista gości na takiej uroczystości będzie ograniczona do dwóch nazwisk – świadków. Oprócz nich i przyszłych małżonków inne osoby nie zostaną wpuszczone o budynku. 

Przypomnijmy, że istnieje możliwość odwołania uroczystości i przełożenia na termin późniejszy. W tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z Urzędem Stanu Cywilnego telefonicznie : 54 414 44 09 lub e-mailowo: usc@um.wloclawek.pl .

Dziś o swoich restrykcjach poinformował także WORD. Do odwołania nie będą się tam odbywać egzaminy, ani zaplanowane cykle szkoleniowe. Jak powiedział dziś Marek Wojtkowski, decyzję podjęto po jego osobistej interwencji.

To jest ważna informacja, bo wiemy doskonale, że stwarzało to (egzaminy i szkolenia -przyp. red.) dodatkowe zagrożenie zarażeniem koronawirusem – mówi Marek Wojtkowski.

Prezydent podkreśla, że wpłacone na konto ośrodka kwoty tytułem np. opłat za egzaminy, „nie przepadają”, a te odbędą się po prostu w innym terminie.

Ograniczenia czekają też pacjentów w MZOZ, o czym szerzej informowaliśmy już w tym miejscu. Zakład wprowadza konieczność telefonicznej konsultacji każdej wizyty, zdalnie wydawane będą także recepty. Ich realizacja możliwa będzie po otrzymaniu specjalnego kodu. Jak zaznacza jednak Marek Wojtkowski, w uzasadnionych przypadkach, wciąż możliwa będzie wizyta u lekarza w placówce.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz