Zamknij [X]

Urząd Miasta wprowadza nowe zasady wejścia do budynku

2020-03-13 13:31:34, Maciej Kowalczyk

Od dziś ograniczone zostają kontakty mieszkańców z urzędnikami w ratuszu, oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku. Każda wizyta petenta, w sprawie nie cierpiącej zwłoki, będzie odbywać się pod kontrolą urzędników. W ślad za tym możliwości wejścia do budynku zostaną ograniczone.

W praktyce, chcąc załatwić pilną sprawę w Urzędzie Miasta będziemy musieli czekać przed budynkiem na możliwość wejścia do ratusza. Urząd zachęca jednocześnie do skorzystania ze zdalnego załatwiania spraw, czy też konsultacji z pracownikami, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Takie zmiany zostaną zaprowadzone również w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Będzie możliwość korzystania z kas, ale w bardzo ograniczonym zakresie, dlatego bardzo prosimy o korzystanie z przelewowych – powiedział dziś prezydent Marek Wojtkowski.

Jednocześnie prezydent zaapelował do mieszkańców o korzystanie z kart płatniczych także na co dzień. Banknoty oraz bilon mogą być siedliskiem bakterii oraz wirusów.

Informacje o zmianach w funkcjonowaniu urzędów przekazano na wyjątkowym briefingu prasowym. Wyjątkowym, bo bez udziału dziennikarzy. Transmisję z briefingu przeprowadzono za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak zapowiedział prezydent, w najbliższym czasie tak właśnie wyglądać będzie komunikacja z mediami. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie dziennikarzy i pracowników urzędu.

Wszystkie formy komunikacji będą odbywały się za pośrednictwem internetu. Każda relacja będzie nadawana na żywo i dzięki temu media będą mogły rozpowszechniać wszystkie informacje, które chcemy przekazać – tłumaczył Marek Wojtkowski.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz