Zamknij X

Odwołanie imprez, zakaz odwiedzin w DPS-ach. Nowe informacje z ratusza.

2020-03-10 16:15:37, Maciej Kowalczyk

W ślad za podjętą dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzją o odwołaniu w kraju imprez o charakterze masowym, także i włocławski ratusz ogłasza odwołanie wszystkich imprez, które miały być organizowane przez podległe mu instytucje. To nie koniec decyzji podjętych w związku z epidemią koronawirusa.

Wszystkie imprezy w kraju, które mają charakter masowy, zostają odwołane - ogłosił dziś rząd. Imprezy sportowe, które mogą odbyć się bez udziału publiczności, mogą dojść do skutku, jednak decyzja o grze przy pustych trybunach należy do organizatora. Z tej możliwości skorzystała już piłkarska ekstraklasa i Polska Liga Koszykówki. Tu spotkania będą rozgrywane, jednak kibice nie będą mogli oglądać ich na żywo.

Nie tylko imprezy masowe, ale wszystkie imprezy organizowane przez miejskie instytucje zostają odwołane – to z kolei decyzja włocławskiego ratusza. Nie odbędą się zarówno imprezy sportowe jak i kulturalne.

Proszę Państwa o zrozumienie, jednak sytuację mamy nadzwyczajną – mówił na popołudniowym briefingu prasowym prezydent Marek Wojtkowski – Asekurując się i wybiegając troszeczkę w przyszłość, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców Włocławka i nie tylko mieszkańców Włocławka, taką decyzję podjąłem.

Od wczoraj wprowadzono też zakaz odwiedzin u mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Prezydent miasta zwrócił uwagę, że seniorzy to ta grupa społeczna, która w szczególny sposób narażona jest na konsekwencję zarażenia SARS-CoV-2, wywołującym COVID-19. Prosił o kontaktowanie się z pensjonariuszami DPS-ów za pomocą zdalnych środków komunikacji, tak by nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

Ratusz przekazał także, że w związku z pracami wykonywanymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w ramach modernizacji sieci, wszędzie tam gdzie odcięty zostanie dostęp do wody, pojawią się beczkowozy.

Prezydent stwierdził, że obecnie we Włocławku nie mamy potwierdzonego przypadku wystąpienia COVID-19, niemniej w mieście znajdują się osoby objęte kwarantanną przez służby epidemiologiczne.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz