Zamknij X

Centralny Port Komunikacyjny szansą dla Włocławka - wideo

2020-03-03 19:44:40, Maciej Kowalczyk

Podczas wtorkowej wizyty we Włocławku wiceminister infrastruktury Marcin Horała przedstawił korzyści jakie przyniesie dla naszego miasta rozbudowa infrastruktury kolejowej.

Pociągiem z Włocławka do Torunia w 30 minut, do Bydgoszczy w 1 godzinę i 5 minut, do Centralnego Portu Komunikacyjnego w 50 minut i do Warszawy w 1 godzinę i 5 minut. Nasze miasto ma zyskać, gdyż to właśnie tu rozwidlać się będzie linia kolejowa biegnąca na północ.

W ramach inwestycji związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym utworzone zostanie 166 km nowych dróg sieci kolejowej oraz modernizacja istniejących. To nie tylko ważna inwestycja dla kraju ale również dla naszego regionu. Jak mówi minister Marcin Horała, który pełni również funkcję pełnomocnika rządu ds. inwestycji CPK – uruchamiamy pierwszy od dziesiątków lat duży program budowy linii kolejowych w Polsce. Nowe połączenia mają działać w ten sposób, aby mieszkaniec znalazł się w zasięgu 30 minut od dworca kolejowego oraz w zasięgu do 2,5h do CPK.

Co ciekawe projekty związane z CPK, to nie tylko kolej ale również istotne inwestycje drogowe. W chwili obecnej odbywają się prekonsultacje, a po nich przyjdzie cza na konsultacje ws. idealnego przebiegu połączeń oraz ich realizacja. Zakładane inwestycje będą mogły być zrealizowane w kolejnej perspektywie unijnej, tj. w latach 2021-2027.

Więcej w materiale wideo z konferencji prasowej, która odbyła się z udziałem ministra Marina Horała oraz poseł Joanny Borowiak, poseł Anny Gembickiej, senatora Józefa Łyczaka.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz