Zamknij X

4,5 miliona dla sześciu szkół - projekt 'Włocławek Zawodowo' zakończony

2020-03-02 15:29:25, Maciej Kowalczyk

Nadal będziemy wspierać szkolnictwo zawodowe – zapewniała na dzisiejszej konferencji prasowej Barbara Moraczewska. Zastępczyni prezydenta podsumowała pierwszą edycję projektu „Włocławek Zawodowo”. Ratusz planuje kolejną edycję.

Urządzenia multimedialne, sprzęt komputerowy, szkolenia ale przede wszystkim urządzenia dla pracowni we włocławskich szkołach. To efekt programu realizowanego przez ratusz od 2018 roku. Wartość wszystkich inwestycji wyniosła łącznie ponad 4,5 miliona złotych, z czego pozyskane dofinansowanie wyniosło niemal 3,9 miliona.

„Włocławek Zawodowo” był projektem realizowanym w sześciu włocławskich placówkach: „Chemiku”, „Ekonomiku”, „Elektryku”, Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Samochodowych i Zespole Szkół Budowlanych. Dla wielu szkół nowy sprzęt jaki pojawił się w pracowniach stanowił „technologiczny skok”. Dzięki niemu przyszli specjaliści w swoich branżach wkraczają na rynek pracy z umiejętnościami dostosowanymi do realiów technologicznych współczesnego przemysłu, czy usług.

Sprzęt to tylko jedna strona medalu, drugą jest podnoszenie kompetencji i szkolenia. Co warte podkreślenia dotyczyły one także nauczycieli. Blisko 40 spośród nich podnosiło swoje kwalifikacje w ramach przeprowadzonego programu. 

Barbara Moraczewska zapewnia, że szkolnictwo zawodowe, zarówno w szkołach branżowych, jak i technikach pozostaje priorytetem dla ratusza. Już w tej chwili złożono dokumentację konieczną do przeprowadzenia drugiej edycji projektu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz