Dyrektor Welka dementuje – likwidacji oddziałów nie będzie

2020-02-25 12:19:45, Maciej Kowalczyk

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej przez włocławski klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej poruszono pojawiające się w mediach informacje na temat likwidacji dwóch oddziałów włocławskiej lecznicy. Co dalej z neurologią i pediatrią? - pytali radni. Likwidacji nie będzie zapewnia dyrektor Karolina Welka.

Temat likwidacji szpitalnych oddziałów budzi emocje w całej Polsce, nie tylko we Włocławku. Co kilka dni pojawiają się informacje o zawieszeniu, lub likwidacji oddziałów. Powód najczęściej jest ten sam – brak lekarzy specjalistów. To palący problem polskiej medycyny. Baza kadrowa, na której podstawie działają lecznice jest skromna i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie znacząco się powiększyła. Czy właśnie z tego powodu z włocławskiego szpitala znikną kolejne, po chirurgii dziecięcej, oddziały? - pytali wczoraj radni Sojuszu komentując medialne doniesienia.

Jako radni jesteśmy zobowiązani służyć mieszkańcom. Mieszkańcy pytają nas, czy to prawda, że te dwa oddziały mają być zlikwidowane. (…) Kierujemy do Pani dyrektor zapytanie i prośbę, aby uspokoiła społeczeństwo Włocławka, nas radnych. Żebyśmy mieli taką wiedzę, bo do tej pory brakuje przepływu informacji – mówiła radna Joanna Hofman-Kupisz.

Radni zapowiedzieli też, że będą starać się o rozszerzenie porządku obrad kolejnej sesji Rady Miasta o dyskusję na temat kondycji placówki. Na zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie planowali zaprosić dyrektor szpitala Karolinę Welkę.

Dziś placówka odniosła się do stwierdzeń z konferencji i doniesień o grożącej likwidacji oddziałów. Nie mamy tego w planach – czytamy w oświadczeniu.

Niniejszym chcielibyśmy zdementować pogłoski i podkreślić, że Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku nie ma w planach likwidacji jakiegokolwiek oddziału – czytamy w dokumencie podpisanym przez dyrektorkę lecznicy – Wręcz przeciwnie, celem nadrzędnym jest podnoszenie jakości usług medycznych świadczonych przez Szpital, m.in. poprzez rozwijanie nowych działalności zapewniających kompleksowość opieki medycznej nad pacjentem, takich jak otwarte w tym roku: Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Poradnia Endokrynologiczna, zrealizowane inwestycje budowlane oraz dokonane inwestycje w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.

Dyrekcja placówki zapowiada, że na pytania i wątpliwości radnych odpowie, gdy „otrzyma pismo drogą oficjalną”.

Komentarze (1)


Jan Kowalski (2020-02-26 07:11:39) Zgłoś do moderacji
Ta dyrektor nadaje się jak kwiatek do Kożucha. A to co się dzieje to zwykła gra polityczna, która chce zrobić z naszego szpitala, placówkę powiatową.

Dodaj swój komentarz