Bezpieczny senior spotkanie w Klubie Senior +

2020-02-14 11:05:12, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci spotkali się z seniorami z Topólki. Mówili jak uniknąć oszustwa na tzw. wnuczka, a także o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzielnicowy z Topólki sierż.szt. Rafał Pikuła oraz policjanci „drogówki" asp.szt. Robert Rzepecki i sierż.szt. Dawid Kontowicz spotkali się z seniorami z terenu gminy Topólka, w miejscowym w Klubie „Senior+".

Policjanci rozpoczęli od przypomnienia podstawowych zasad, poruszania się po drogach publicznych. Mówili o obowiązku, używania odblasków poza terenem zabudowanym, oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Nie obyło się bez przykładów, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Opowiedzieli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Dzielnicowy Bliżej Nas".

Dużą część spotkania zajęły ostrzeżenia o oszustach, podających się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Policjanci oraz seniorzy wymieniali się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępcami. Apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych.

Policjanci podkreślali, jak ważne w kontakcie z osobami obcymi jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Była również mowa o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia, czy to rzeczy osobistych jak również domów i mieszkań.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz