Policjanci zabezpieczyli „lewe" papierosy i krajankę tytoniową

2020-02-13 10:07:53, Maciej Kowalczyk

4 kg krajanki tytoniowej i ponad 5 tys. szt. papierosy bez polskich znaków akcyzy znaleźli radziejowscy mundurowi w kontrolowanym samochodzie. Wstępnie wyceniono, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosłyby kilka tysięcy złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że w aucie zaparkowanym na ul. Św Ducha w Piotrkowie Kujawskim, mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Informacja potwierdziła się. Podczas przeszukania citroena znaleźli 5140 szt. papierosów oraz 4 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zespołu d/w z przestępczością gospodarczą wstępnie oszacowali, że gdyby papierosy wprowadzono na rynek, to straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść blisko osiem tysięcy złotych.
34-letni właściciel pojazdu przyznał się, że to jego towar. Po złożeniu zeznań w tej sprawie, został zwolniony. Zabezpieczono cały nielegalny tytoń.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten w zależności od wartości uszczuplenia należnego podatku, zagrożony jest grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz