Zamknij X

Fundacja 'Ładowarka' szuka świadków historii

2020-02-13 12:20:47, Maciej Kowalczyk

W ramach projektu Społeczne Archiwum Włocławka Fundacja Ładowarka w poszukuje świadków historii - włocławian chcących opowiedzieć o trudach życia codziennego pod okupacją niemiecką we Włocławku.

Wkroczenie Niemców do miasta, sytuacja na Grzywnie i tragiczne wydarzenia z grudnia 1939 roku, położenie ludności żydowskiej, życie codzienne podczas okupacji, funkcjonowanie hitlerowskiej administracji na terenie miasta, ucieczka Niemców i wkroczenie do Włocławka Armii Czerwonej to tylko niektóre tematy, które chce poruszyć Fundacja w rozmowach z włocławianami. Do kontaktu zachęca również osoby chcące opowiedzieć o wojennych losach swoich bliskich.

Wszystkie relacje zostaną zarejestrowane i w różny sposób (publikacje, wystawy, spotkania) spopularyzowane. Akcja realizowana jest w ramach projektu Społeczne Archiwum Wlocławka.

Organizatorzy czekają na kontakt pod numerem telefonu 792777398. Zgłaszać można się również drogą mailową (kontakt@archiwumwloclawka.pl) lub poprzez wiadomość na Facebooku: facebook.com/archiwumwloclawka.

(Inf. prasowa Fundacji Ładowarka)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz