Zagrali dla Zuzi

2020-02-12 08:16:09, Maciej Kowalczyk

W dniu Święta Służby Więziennej 8 lutego 2020 roku z inicjatywy Dyrektora Zakładu Karnego we Włocławku oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZFiPW odbył się turniej charytatywny piłki halowej „Gramy dla Zuzi".

Zuzia Zielińska to córka funkcjonariusza Zakładu Karnego we Włocławku, która od urodzenia walczy z wynicowaniem pęcherza moczowego. We wrześniu 2019 roku Zuzia została poddana operacji w Klinice Urologii Dziecięcej w Warszawie, podczas której dokonano rekonstrukcji wynicowanego pęcherza moczowego z osteotomią tylną talerzy kości biodrowych. Dalsze leczenie Zuzi pociąga za sobą znaczne wydatki finansowe. Z tego tytułu Dyrektor Zakładu Karnego we Włocławku i Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW zorganizowali turniej charytatywny w piłkę halową. Wszyscy uczestnicy i kibice zebrani w choceńskiej hali mieli również okazję, przy specjalnie na tą okoliczność przygotowanym stoisku, dowiedzieć się jakie zadania stawiane są przed Służbą Więzienną, jak zostać funkcjonariuszem oraz jakie przywileje i korzyści płyną ze wstąpienia w szeregi naszej formacji.

Zmagania odbyły się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Choceniu. W zawodach wzięło udział 20 zespołów, które zostały podzielonych na 4 grupy, po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy przechodziły do fazy pucharowej. Wśród zgłoszonych zespołów zameldowało się 9 Zakładów Karnych. Turniej zgromadził 240 zawodników oraz rzesze kibiców na trybunach. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a rywalizacja sportowa była prowadzona w duchu fair play. W czasie zawodów prowadzone były liczne licytacje rzeczy przekazanych przez drużyny biorące udział w turnieju oraz zbiórka pieniędzy na leczenie Zuzi. Najlepsza nagrodzona czwórka turnieju to:

1. Oddział Zewnętrzny Chojnice

2. "Paralitycy"

3. Zakład Karny Włocławek

4. "Saniko"

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Arkadiusz Ruciński z "Paralityków", najlepszym bramkarzem Konrad Szudzik z "Saniko", najlepszym zawodnikiem Szymon Jędrzejewski z OZ Chojnice.

Wręczenia nagród i przekazania zebranej kwoty dokonali: mjr Krzysztof Ziętara - Dyrektor Zakładu Karnego we Włocławku, Jarosław Szyszka - Przewodniczący Zarządu Okręgowe NSZZFiPW oraz Przemysław Wojtczak - Przewodniczący Terenowego Związku NSZZFiPW.

Zebrane pieniądze w kwocie 12.500 zł.  zostały przekazane funkcjonariuszowi Dariuszowi Zielińskiemu, tacie Zuzi Zielińskiej 

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim ludziom dobrych serc, którzy wsparli Zuzię w walce z chorobą.


Tekst: st. szer. Łukasz Grube/Zdjęcia: st. sierż. Michał Paczkowski

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz