1047 dla Arka - uczestnicy akcji dotarli do Włocławka

2021-05-18 14:58:20, Q4.pl

Inicjatywa grupy weteranów i ich przyjaciół, zakładająca pokonanie pieszo i w kajakach całej długości Wisły (1047 km), od jej źródeł do Bałtyku, w szczytnym celu by podziękować weteranom za ich służbę oraz pomóc tym, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji.

Zainicjowana przez Damiana „Ligo” Ligockiego, akcja „1047 dla...”, organizowana przez Fundację SPRZYMIERZENI z GROM ma już charakter cykliczny. Tym razem jednak, jej odbiorcą nie jest żaden z żołnierzy, a Arek – pięcioletni syn Daniela Urbańskiego; weterana który służył w Iraku i Libanie.

W 2019 roku wydarzenie było dedykowane Mariuszowi „Tasiorowi” Tkaczykowi, żołnierzowi 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, a w 2020 roku Piotrowi „Ziębie” Ziębakowskiemu, żołnierzowi 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej, dla których zbierano środki na leczenie.

Arek w drugiej dobie życia przeszedł poważną operację serca TGA. Niestety w trakcie operacji nastąpił wylew, o którym rodzice dowiedzieli się po dwóch tygodniach. W ciągu tych dwóch tygodni mózg Arka został poważnie uszkodzony. Rodzice Arka codziennie walczą ze skutkami wylewu. Przez wylew, Arek jest opóźniony psycho-ruchowo oraz choruje na padaczkę. Żeby ratować życie, lekarze założyli chłopcu zastawkę komorowo-otrzewnową. - opisują sytuacje Arka organizatorzy.

Całość trasy objętej akcją, podzielono na 3 etapy:

  • Trekking z Baraniej Góry do Skoczowa – 3 maja br.
  • Bieg na dystansie półmaratonu Skoczów - Zabrzeg – 7 maja br.
  • Spływ kajakowy Zabrzeg - Gdańsk, Gdynia, Morska Baza Mechelinki – start 8 maja br.

Wisła w tym roku jest zdecydowanie bardziej przyjemna dla nas. Niestety tutaj, ten zalew we Włocławku daje mocno w kość, czujemy bicepsy, bo faktycznie fala jest wysoka. Zdecydowanie lepiej niż w poprzednim roku, ale warunku też są bardzo trudne. - mówi Paweł Kałdoński, weteran JW 2305 GROM.

Dziś, weterani pokonali 700 kilometr swojej trasy, dopływając tym samym do Włocławka. Na włocławskiej Przystani przy Ulicy Piwnej, na członków wyprawy czekali między innymi przedstawiciele WKU i uczniowie Zespołu Szkół Akademickich.

W ramach akcji prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla Arka na profilu Facebook Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM. 

Każda złotówka jest dla nas cenna. Ja rozumiem że ludzie lubią like'ować nasze wyzwania i nasze wyczyny, ale chcemy aby zamiast jednego like, była jedna złotówka. Ta złotówka przyczyni się do tego, że będzie ich bardzo dużo i będziemy mogli zebrać pokaźną kwotę, która pomoże Arkowi. Zachęcam Państwa do przyłączenia się do tej akcji. - mówi Paweł Kałdoński

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz