Policjanci na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Radziejowie

2020-01-23 10:02:21, Maciej Kowalczyk

Ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się radziejowscy policjanci ogniwa ruchu drogowego. Była mowa o zmianach w przepisach oraz o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W spotkaniu ze słuchaczami Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddział w Radziejowie uczestniczyli radziejowscy policjanci ogniwa ruchu drogowego, asp. Emil Czynszak, asp. Krzysztof Lizik i st.sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska.

Tematem przewodnim spotkania były zmiany w przepisach drogowych, jakie nastąpiły w ostatnim czasie. Słuchacze dowiedzieli się co to jest „ korytarz życia" i kiedy należy go stosować. Była też mowa o jeździe na suwak oraz o zachowaniu się podczas kontroli drogowej.

Dużo uwagi policjanci poświęcili na elementy odblaskowe, jaki wpływ mają na poprawę bezpieczeństwa. Przypomnieli niekiedy elementarne i podstawowe zasady, jakimi powinien się kierować kierowca, pieszy i rowerzysta, aby być bezpiecznym na drodze. Niestety, wiele razy te zasady są łamane i dochodzi do wypadków.

Temat spotkał się z żywym zainteresowaniem słuchaczy, którzy zadawali wiele pytań odnośnie przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie policjanci rozdali słuchaczom odblaskowe opaski.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz