Zamknij X

Lekcje Ciepła z EKO Szkołą w nowej odsłonie

2020-01-22 10:19:54, Maciej Kowalczyk

Do tej pory działająca w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej EKO Szkoła gościła tylko uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych. Na pierwszych w roku 2020 zajęciach, o cieple i ekologii dowiedzieli się więcej uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej nr 7.

EKO Szkoła to projekt realizowany przez włocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej od września ubiegłego roku. W ramach zajęć prowadzonych w specjalnie przygotowanej do tego celu sali, uczniowie zgłębiają tajniki ciepła systemowego, dowiadując się dlaczego jest bardziej ekologiczne od pieców używanych w naszych domach. To właśnie kształtowanie postaw ekologicznych i pokazywanie zalet korzystania z ciepła produkowanego w miejskich ciepłowniach jest głównym celem, jaki stawiają przed sobą autorzy programu realizowanego przez MPEC.

Dotąd w zajęciach uczestniczyli najmłodsi uczniowie włocławskich placówek edukacyjnych. Pierwsze zajęcia w roku 2020 przyniosły jednak zmianę. W EKO Szkole pojawili się uczniowie klasy 5 A z SP nr 7.

Zajęcia były bardziej rozbudowane, już o poważniejsze tematy – tłumaczy prowadząca lekcję Aleksandra Reut z MPEC – Omówiliśmy sobie z dzieciakami źródła energii odnawialnej i nieodnawialnej. Mogliśmy je pogrupować i porozmawiać o tym jak ważny jest rodzaj paliwa wkładanego do pieca.

Niezależnie od tego, jaki jest wiek odwiedzających EKO Szkołę, za każdym razem mogą oni skorzystać z przygotowanych pomocy dydaktycznych, a w samej pracowni znaleźć można także elementy konstrukcyjne, jakie na co dzień ukryte są przed naszym wzrokiem w systemach dostarczania ciepła. Ponadto, po zakończeniu lekcji, uczniowie mają okazję odwiedzić zakamarki miejskiej ciepłowni, oglądając jak wygląda proces wytwarzania ciepła, które następnie druj do naszych domów.

Program realizowany jest w całości ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz