Lekcje Ciepła dla najmłodszych

2018-10-09 09:24:38, Maciej Kowalczyk

"Lekcje Ciepła" to kampania edukacyjna prowadzona w całej Polsce przez dostawców ciepła systemowego. W ponad 50-ciu miejscowościach w całej Polsce prowadzone są zajęcia dla najmłodszych, które mają przybliżyć im jak produkuje się ciepło dostarczane do naszych domów i jak być eko - oszczędzając ciepło na co dzień.

Ta ważna akcja, podnosząca świadomość ekologiczną najmłodszych, we Włocławku prowadzona jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we współpracy i pod patroatem Urzędu Miasta Włocławek. Pierwsza, pokazowa lekcja odbyła się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 22. Lekcje Ciepła, co oczywiste, nie ograniczą się tylko i wyłącznie do tej jednej placówki. Realizowane będą w ciągu tego roku w wielu włocławskich szkołach i wszędzie tam dzieci mogą liczyć na to, że w przystępny, jasny i klarowny sposób poznaje sekrety wytwarzania ciepła oraz tego, w jaki sposób można działać na rzecz bycia Eko, jak ogrzewać swoje pokoje, jak je wietrzyć i w jaki sposób dbać o to, aby zapobiec ucieczce ciepła z domu.

Tak tłumaczy sens kampanii prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jarosław Najberg:

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Chcemy pokazać dzieciom jak produkuje się ciepło, w jaki sposób ciepło pomaga nam w przeżyciu trudnego okresu zimowego a także, w jaki sposób jest wytwarzana (...) Dzieci w sposób praktyczny sprawdzają, jak w domu ciepło się rozkłada, w jaki sposób to ciepło pomaga żyć, ale też gdzie ucieka i gdzie należy do ciepło oszczędzać.

To, jak bardzo potrzebne są tego typu praktyczne lekcje dla najmłodszych, podkreśla zastępca prezydenta miasta Barbara Moraczewska

Z punktu widzenia edukacji, jest to bardzo ważne przedsięwzięcie. Dlatego, że rozpoczynamy edukację od najmłodszych lat od dbania o nasze środowisko, dbania o to, w jakim środowisku za chwilę będziemy żyć i funkcjonować.

Jak wyglądała ta pierwsza lekcja, przekonacie się oglądając nasz materiał wideo.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz