Ferie tuż za rogiem

2020-01-22 09:34:35, Maciej Kowalczyk

W najbliższy piątek we włocławskich szkołach rozlegnie się z dawna wyczekiwany dzwonek. Uczniowie z kujawsko-pomorskiego najbliższe dwa tygodnie spędzą wypoczywając. Rozpoczynają się ferie.

Część spośród podopiecznych włocławskich placówek oświatowych wyjdzie z miasta, jednak jak zapewnia ratusz, także i we Włocławku będzie mnóstwo okazji do tego by aktywnie i ciekawie spędzić ten czas. Wczoraj poinformowano o szczegółach tegorocznych „Ferii w mieście”.

Jak co roku uczniowie włocławskich szkół podstawowych będą mogli skorzystać z półkolonii organizowanych przez włocławskie placówki edukacyjne. Zajęcia, które trwać będą od 9:00 do 13:00, rozpoczną się w poniedziałek w sześciu szkołach (SP 2,3, 10, 19, ZS nr 3 i ZSP nr 1), słowem na wszystkich włocławskich osiedlach. Uczniowie będą mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu w szkole na zajęciach sportowych czy zabawach, ale także innych form wypoczynku. Na 151 uczestników półkolonii czekają także wycieczki poza mury szkoły, choćby na włocławskie baseny, z których uczniowie w zorganizowanych przez szkoły grupach, będą mogli korzystać za darmo.

Także za darmo i tym razem bez konieczności zgłoszenia ze strony szkoły, uczniowie korzystać będą mogli z lodowisk zlokalizowanych przy obiektach OSiR. Za okazaniem legitymacji szkolnej, podopieczni szkół podstawowych i średnich będą mogli wejść na taflę o godzinie 11:00, 13:00 i 15:00. Także aktywnie i sportowo spędzą czas ferii uczestnicy zajęć organizowanych przez lekkoatletyczny klub Vectra. Podczas dwóch turnusów (27-31 stycznia oraz 3-7 lutego) łącznie 100 uczniów skorzysta z bogatego programu przygotowanego przez trenerów i opiekunów.

Dla tych, którzy ponad sport przedkładają inne formy rozrywki, swoje drzwi otworzą włocławskie placówki kultury.

Browar B., Teatr Impresaryjny, Miejska Biblioteka Publiczna, Galeria Sztuki Współczesnej taką ofertę przygotowały – zapowiada Domicela Kopaczewska, zastępczyni prezydenta miasta – To jest oferta dodatkowa, która pozwoli młodym ludziom pozostającym w mieście skorzystać z różnorodnej oferty.

Najszerszą ofertę dla uczniów przygotował włocławski „Browar B.”. Zajęcia odbywać się będą zarówno w jego głównej siedzibie, jak i klubach: „Łęg”, „Zazamcze” i „Stara Remiza”. Uczestnicy będą mogli skorzystać z warsztatów, w tym roku ich wiodącym tematem będzie ekologia, jak i odwiedzić Klub Gier Planszowych „Taktyk”. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach Centrum Kultury. Tam także znajdziemy informacje o kosztach uczestnictwa w poszczególnych zajęciach (maksymalna stawka za jeden dzień wynosi 12 złotych).

Podobną ofertę warsztatową przygotowały także Teatr Impresaryjny, Miejska Biblioteka Publiczna i Galeria Sztuki Współczesnej.

Zapraszamy wszystkich do tego, aby korzystać z wypoczynku w naszym mieście, korzystać z oferty, którą przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży – zachęca zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska.

Szczegółowe informacje na temat zajęć znaleźć można na stronach internetowych instytucji, jak i na stronie ratusza.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz