Monika Jabłońska o swoich zamierzeniach w ratuszu

2021-01-12 15:12:41, Q4.pl

Funkcje zastępcy prezydenta miasta, po ponad 6 letniej kadencji dr Barbary Moraczewskiej, przejęła pod koniec ubiegłego roku Monika Jabłońska. Dziś przedstawiła swoją wizję pracy w miejskim ratuszu.

Monika Jabłońska przez wiele lat pełniła funkcję rzecznika prasowego Kujawskiej Szkoły Wyższej. Jako prezes kierowała też działaniami Fundacji na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”. Jest ona także członkiem dwóch kadencji Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Komitetu Rewitalizacji; należy do Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, jak i jest też członkiem założycielem Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich.

Zastępczyni prezydenta podkreślała dziś, że ma nadzieje iż mieszkańcy zauważą efekty jej działań już niedługo.
W ramach jej kompetencji znajduje się, między innymi, włocławska oświata. Obszar szczególnie ważny w dobie pandemii. Monika Jabłońska planuje wdrożenie programu wsparcia psychologicznego dla uczniów i nauczycieli; zarówno w formie warsztatów, jak i webinariów. Wszystko to w związku z planowanym powrotem do szkół najmłodszych roczników dzieci:

Pandemia jest bardzo trudnym czasem dla nas wszystkich; dla najmłodszych, dla nauczycieli. Wobec tego jeżeli tylko warunki na to pozwolą, wprowadzamy wsparcie psychologiczne dla wszystkich uczniów i wszystkich nauczycieli. Będą to aktywne formy warsztatowe, ale również też webinaria i formy online, aby zminimalizować koszty społeczne i psychologiczne izolacji, w której nasi najmłodsi przebywali. - mówi zastępczyni prezydenta

Drugim zadaniem, na które zwraca uwagę zastępczyni, jest kwestia czystości na ulicach miasta. Zespół Marka Wojtkowskiego ma zamiar wprowadzić w życie program, którego zadaniem będzie nauka dobrych nawyków pilnowania czystości. Jak podkreśla Monika Jabłońska, odpowiedzialność za utrzymywanie czystości spoczywa na każdym mieszkańcu Włocławka; od najmłodszych do najstarszych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz