Emerytowany policjant ujął pijanego kierującego

2020-01-17 14:35:08, Maciej Kowalczyk

Nietrzeźwy kierujący toyotą został wczoraj ujęty w centrum miasta przez byłego policjanta. Kompletnie pijany 46-latek uderzył w drzewo i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz na emeryturze uniemożliwił mu dalszą jazdę i przekazał w ręce mundurowych.

Dyżurny włocławskiej komendy policji otrzymał wczoraj w godzinach popołudniowych zgłoszenie, że na ul. Kraszewskiego miało miejsce obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusze zastali na miejscu uszkodzony samochód oraz dwóch mężczyzn stojących obok, kierującego i świadka zdarzenia.

Mundurowi ustalili, że kierujący toyotą 46-latek z Włocławka, jadąc ulicą Kraszewskiego, stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Huk ten usłyszał mężczyzna siedzący w swoim aucie po drugiej stronie ulicy. Zaniepokojony tym odgłosem, postanowił sprawdzić co się stało. W tym czasie kierujący toyotą próbował odjechać, pomimo wyraźnych uszkodzeń auta. Przebita opona uniemożliwiła mu jednak sprawny wyjazd.

Ze środka auta wypadła butelka po wysokoprocentowym trunku, a od kierującego czuć było silną woń alkoholu. Świadek zdarzenia, którym okazał się policjant przebywający od niedawna na emeryturze, zabrał kierującemu kluczyki i oczekiwał z nim na miejscu do przyjazdu patrolu, uniemożliwiając mu tym samym oddalenie się.

Widzący tę sytuację przechodnie, także nie pozostali obojętni. Wspólnymi siłami przepchnęli uszkodzone auto blokujące drogę, czym usprawnili ruch na ulicy.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 46-latka. Okazało się, iż miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi przewieźli go na komendę i zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Za spowodowanie kolizji i prowadzenie auta pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

Zarówno postawa naszego kolegi, jak też przechodniów, zasługuje na uznanie. Dodatkowo zachowanie byłego funkcjonariusza wskazuje, że w jego żyłach nadal płynie "niebieska" krew.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz