Włocławek zagrał dla Orkiestry

2020-01-13 15:12:04, Maciej Kowalczyk

Ognisty i rozśpiewany, taki był finał zbiórki WOŚP we Włocławku. Na Zielonym Rynku, podczas „Światełka do nieba”, zaśpiewali Dawid Kwiatkowski i Mechanicy Shant, całość zamknął efektowny, ognisty pokaz. Tak właśnie Włocławek zagrał dla orkiestry.

Przez cały dzień na ulicach miasta trwała zbiórka pieniędzy na rzecz dwudziestego ósmego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 500 wolontariuszy, kilkanaście wydarzeń rozsianych po całym mieście i gorące serca darczyńców. Włocławek po raz kolejny zagrał pięknie i rekordowo. Tuż przed godziną 21 na koncie włocławskiego sztabu znajdowało się 307474,63 zł. Dla porównania, w ubiegłym roku licznik w dniu finału zatrzymał się na kwocie ponad 246 tysięcy złotych, zaś ostateczny wynik zbiórki wyniósł ponad 306 tysięcy złotych. A to jeszcze nie koniec. Ostateczna kwota znana będzie dopiero za kilka tygodni, kiedy zakończą się też ostatnie internetowe licytacje włocławskiego sztabu.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom. Wszystkim mieszkańcom miasta, za to że wszyscy wspólnie graliśmy dzisiaj w jednej orkiestrze, graliśmy jedną melodię, melodię pomagania tym, którzy potrzebują wsparcia – komentowała zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska.

Słowem, włocławianie pokazali gorące serca i gorąco bawili się też na finałowym koncercie. Prawdziwe tłumy przyciągnął na Zielony Rynek Dawid Kwiatkowski, niekwestionowana gwiazda tegorocznej imprezy. Pięć nagranych płyt, własne marki i rekordy sprzedaży. Nic dziwnego, że fanki piosenkarza szczelnie wypełniły teren pod sceną. Tym bardziej, że pogoda dopisywała i mnóstwo mieszkańców miasta zdecydowało się na niedzielny spacer na Zielony Rynek.
Sceną, na której tego wieczora pojawili się też Mechanicy Shant i trójka DJ-ów: Wookie, Taste My Tone i Mathi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i materiału wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz