Zamknij [X]

Podejrzani o kradzież paliwa w Samszycach(pow. radziejowski) zatrzymani

2020-01-07 08:21:36, Maciej Kowalczyk

26 i 28-latek usłyszeli zarzuty kradzieży 472 litrów oleju napędowego ze stacji paliw. Wpadli dzięki dużej pomocy osób, które rozpoznały podejrzanych na zdjęciach z monitoringu, opublikowanych przez radziejowskich policjantów.

Do przestępstwa doszło 30 grudnia 2019r. kilka minut po 19 na stacji paliw w Samszycach. Nieznani wtedy mężczyźni podjechali citroenem berlingo na skradzionych tablicach rejestracyjnych i zatankowali 472 litry oleju napędowego, wartości ponad 2 tys. złotych, po czym odjechali bez zapłaty.

Monitoring zarejestrował wizerunek sprawców. Po opublikowaniu tych zdjęć, radziejowscy policjanci odebrali wiele telefonów, które pozwoliły w krótkim czasie, ustalić tożsamość podejrzanych. Pierwszy wpadł 28-letni mieszkaniec pow. aleksandrowskiego, zatrzymany przez policjantów z Radziejowa i Żnina. Drugiego, 26-letniego mieszkańca pow. inowrocławskiego, zatrzymali kilka godzin później radziejowscy policjanci. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży paliwa. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Radziejowscy policjanci dziękują wszystkim osobom, które przekazały informacje dotyczące sprawców tej kradzieży, a które przyczyniły się do ich identyfikacji.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz