Uczniowie ZST stworzyli najlepsze turbiny wiatrowe

2019-11-22 11:52:30, Maciej Kowalczyk

W dniu 16 listopada 2019 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w Eliminacjach Regionalnych VIII Turnieju Maszyn Wiatrowych w Gdańsku. Organizatorem turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.

Pierwsze miejsce w Eliminacjach Regionalnych w Gdańsku zajął Piotr Stępiński z urządzeniem „Enigma” z klasy I Technikum Mechatronicznego, a trzecie miejsce - Kamil Rajewski z urządzeniem „Przeminęło z wiatrem” z klasy II TMM – klasa patronacka WIKA.

Turniej Maszyn Wiatrowych polegał na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Wystawiona przez drużyny maszyna brała udział we wszystkich trzech konkurencjach określonych w regulaminie turnieju. Suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach decydowała o miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku reprezentowały drużyny w składzie: Marcel Żebrowski, Nataniel Morawski, Miłosz Kurtys, Jakub Szarwiński, Tomasz Daroszewski, Łukasz Nizio, Jakub Pączek, Piotr Stępiński, Kacper Skonieczny, Nataniel Nowicki, Dominik Ryszewski, Oliwier Krzyżanowski, Błażej Kołtoński, Tomasz Nowiński, Adam Łańcucki, Jakub Iwiński, Kacper Woźniak i Kamil Rajewski.

Finał odbędzie się 14 grudnia 2019 w Piasecznie.

Pełna informacja na ten temat na stronie 'ZST'.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz