Zamknij X

Dzieci i młodzież na spotkaniach z włocławskimi profilaktykami

2019-11-18 15:45:17, Maciej Kowalczyk

W minionym tygodniu włocławscy profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji spotykali się z dziećmi i młodzieżą z miejscowych placówek dydaktycznych. Najmłodsze dzieci przybyły z wizytą do budynku jednostki, natomiast ich starsi koledzy gościli u siebie policjantów. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo na drodze, odpowiedzialność za swoje czyny i charakterystyka zawodu policjanta.

W środę (13.11.2019) gościem policjantów były maluchy z Przedszkola nr 35 przy ul. 14 Pułku Piechoty. Dzieci zwiedziły miejscową komendę, uczestniczyły w rozmowach o numerach alarmowych i powtórzyły podstawowe znaki i symbole drogowe. Dowiedziały się też jak wygląda praca mundurowych, a na koniec zrobiły swoje odciski palców.

O zawodzie policjanta szerzej rozmawiali mundurowi w czwartek (14.11.2019) z uczniami SP nr 2 przy ul. Żytniej. W ramach zajęć dotyczących doradztwa zawodowego, policjantki wraz z dzielnicowym odpowiadały na pytania zainteresowanych i omawiały podstawowe zadania wykonywane przez stróżów prawa.

Z kolei w piątek (15.11.209) w tej samej placówce przedstawicielka Zespołu Profilaktyki Społecznej włocławskiej komendy rozmawiała z nastolatkami o odpowiedzialności karnej za popełniane czyny oraz poruszyła kwestię konsekwencji wynikających z zażywania narkotyków. Uczniowie chętnie słuchali prelekcji i dzielili się z prowadzącą swoimi spostrzeżeniami.

Tego samego dnia, policjantki wspólnie z dzielnicowymi, odwiedziły także maluchów z Przedszkola nr 14 przy ul. Hutniczej. Mundurowi wraz z dziećmi ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię i przypominali numery alarmowe. Ważnym punktem spotkania było też omówienie kontaktów z nieznajomymi i sposoby zachowania się w trudnych sytuacjach. Na zakończenie wszystkie maluchy przyznały, że pragną zostać stróżami prawa.

Działania profilaktyczne przeprowadzane przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji we Włocławku skierowane są do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Policjanci starają się uatrakcyjniać swoje wystąpienia wplatając w nie elementy zabawy i dzieląc się z odbiorcami ciekawostkami z życia funkcjonariusza. Dzięki ich działaniom nasze dzieci stają się bardziej świadome czyhających zagrożeń, a co z tym się wiąże, bezpieczniejsze.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz