Poszukiwany przez Interpol „wpadł" w ręce policjantów po kolizji

2019-11-15 13:35:18, Maciej Kowalczyk

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka podczas wykonywania czynności związanych z kolizją, zatrzymali 46-letniego obcokrajowca. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Interpol. O jego losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (14.11.2019) dyżurny włocławskich policjantów otrzymał informację, że w gm. Lubanie samochód osobowy uderzył w nasyp ziemny pod wiaduktem. Patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce ustalił, że chevroletem podróżowało 5 osób. 24-letni kierujący, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał z trasy i uderzył w nasyp pod wiaduktem.

Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie oraz za spowodowanie kolizji został ukarany mandatami karnymi.

W trakcie dalszego legitymowania wyszło na jaw, że jeden z pasażerów podaje nieprawdziwe dane. Funkcjonariusze ustalili jednak właściwe imię i nazwisko mężczyzny. 46-letni obcokrajowiec chciał wprowadzić policjantów w błąd, gdyż był poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podejrzewany jest o dokonywanie przestępstw przeciwko mieniu. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu, gdzie będzie rozpatrywana kwestia jego ekstradycji.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz