Kompletnie pijany i bez uprawnień prowadził auto

2019-11-15 13:25:44, Maciej Kowalczyk

Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymali w środę w gm. Lubanie policjanci z Włocławka. 46-latek nieomal wypadł zza kierownicy po otwarciu drzwi. Mieszkaniec pobliskiej miejscowości kilka lat wcześniej stracił uprawnienia do kierowania za ten sam czyn. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (13.11.2019) wieczorem włocławscy policjanci zostali poinformowani, że po drodze w gm. Lubanie ma przemieszczać się opel, którego kierujący najprawdopodobniej spożywał wcześniej alkohol. W miejscowości Sarnówka mundurowi namierzyli pasujący do opisu samochód, który jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni. Funkcjonariusze od razu zatrzymali go do kontroli. Ich oczom ukazał się wówczas niecodzienny widok. Kierujący po otwarciu drzwi nieomal wypadł zza kierownicy. Wokół niego unosiła się silna woń alkoholu. Mężczyzna był tak pijany, że nie wiedział co się dzieje. Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw, że  mieszkaniec gm. Lubanie nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak przyznał, zostały mu one zatrzymane kilka lat wcześniej za ten sam czyn.

46-latek trzeźwiał w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz