Zamknij X

#Q4news Krzyś czeka na Twoją pomoc

2019-11-06 11:46:17, Maciej Kowalczyk

Krzyś Kurant urodził się w marcu tego roku. Od pierwszych chwil swojego życia musiał o nie walczyć i ta walka trwa nadal. Urodzony w 24 tygodniu ciąży wcześniak cierpi na wiele schorzeń. Wysokie koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziców. Trwa zbiórka pieniędzy dla „małego wojownika”.

Retinopatia wcześniacza, paraliż lewostronny, ostra dysplazja oskrzelowo-płucna, torbiele – to tylko część z katalogu chorób, z którymi od miesięcy walczy maluch. Wraz z nim walczą też rodzice, ale walka jest ciężka. Także z powodu kosztów leczenia obejmujących leki, czy wizyty u specjalistów. Miesięcznie wynoszą one 5 tysięcy złotych, przekraczając dochody rodziny Kurantów. Rodzice Krzysia postanowili zwrócić się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. Trwa internetowa zbiórka środków na leczenie, w najbliższy piątek (8 listopada) odbędzie się zaś koncert organizowany przez lokalnych wykonawców disco polo. W promocję wydarzenia i wsparcie dla potrzebującej rodziny włączyła się też sekcja oświatowa regionalnej „Solidarności”.

Pomóc może każdy. Internetowa zbiórka środków trwa wciąż na platformie pomagam.pl. Pod adresem pomagam.pl/krzys2019 można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację młodego włocławianina.

Dla malucha i jego rodziców każdy dzień jest wyzwaniem. Od chwili narodzin Krzysia:

Dostał tylko 1 punkt w skali Apgar, ale to maleństwo ma niezwykłą siłę do życia i walczyło. 70 dni na respiratorze z cieższymi lub lżejszymi infekcjami zagrażającymi jego małemu życiu. Po 70 dniach został odłączony od respiratora i na kolejne 32 został podłączony pod inny mniej inwazyjny aparat do oddychania tzw CPAP – wspomina mama Magdalena Kurant.

Wyjście ze szpitala nie oznaczało jednak rodzinnego szczęścia. Kolejne miesiące przynosiły następne niepokojące diagnozy, w ślad za tym konieczność wizyt u specjalistów. Wizyt w odległych ośrodkach angażujących oboje rodziców, ich czas I przede wszystkim pieniądze.

Wy także możecie pomóc. Uczestnicząc w internetowej zbiórce, lub wybierając się na koncert do Baru Siedem Grzechów przy ul. Okrężnej 42 we Włocławku. Początek w piątek 8 listopada o godzinie 20:00. Wstęp (minimum) 10 złotych.

Komentarze (1)


Karolina (2020-05-02 23:21:18) Zgłoś do moderacji
Wspieram akcję od samego początku i zachęcam do pomocy innych mieszkańców Włocławka. Jak piękna i wzruszająca jest walka o życie tej malutkiej Duszyczki - Krzysia. Jak ważne, aby pomagać! Pozwólmy, pomóżmy Malutkiemu Dzieciątku zdrowieć! Sama zostałam niedawno szczęśliwą Mamą! Wspieram i modlitwą i zbiórką :) Może udałoby się jeszcze zorganizować jakieś akcje na rzecz Krzysia?? :)

Dodaj swój komentarz