Lena potrzebuje naszej pomocy w walce z nowotworem

2021-03-05 14:48:55, Q4.pl

Lenka ma 8 lat i właśnie wykryto u niej nowotwór - wyjątkowo niebezpieczny, bo jest to guz robaka móżdżku, czyli rdzeniaka, o IV stopniu złośliwości. Lenka ma ogromną wyobraźnie i talent plastyczny, oraz przepada za zajmowaniem się młodszymi dziećmi. Z naszą pomocą ma szanse wygrać z chorobą i znowu być zdrową i uśmiechniętą dziewczynką.

Pierwsze objawy choroby mama Leny zaobserwowała już w przedszkolu. Niepokojące było „zjadanie” opuszków palców, które nie było typowym obgryzaniem, które nasiliło się podczas pandemii. Przedszkolny psycholog nie zauważył żadnych nieprawidłowości. Po wielu konsultacjach w prywatnych placówkach, zdiagnozowano problemy z opisywaniem emocji.\

Lena kilka razy w grudniu sama skarżyła się na zawroty głowy podczas kładzenia się, ale to jedyne z objawów. Po wizycie u neurologa okazało się że dziewczynka nie potrafi przejść po linii prostej. Lekarz skierował ją na rezonans magnetyczny, który mógł odbyć się dopiero 14 lutego.

Diagnoza okazała się tragiczna – guz rdzeniak o rozmiarze 4 centymetrów. Karetka natychmiast przewiozła rodzinę do Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy Żwirki i Wigury, gdzie Lenka trafiła na stół operacyjny. Przez 8 godzin operowana była przez najlepszego neurochirurga – dr. Barszcza.

Guz udało się usunąć, lecz według lekarzy, to dopiero początek walki. Lenka jest już po pierwszej chemii w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej leczenie ma trwać co najmniej półtora roku. Nie obędzie się bez dalszej chemioterapii, naświetlania i rehabilitacji. Prawdopodobne jest także leczenie za granicą.
Obecnie rodzice Leny szukają jak najlepszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia, które wymagają ogromnego wsparcia finansowego. Rodzice nie są w stanie podołać temu sami, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że mama Leny musiała zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad córką. Lenie marzy się także pies, który miałby być jej towarzyszem przez nadchodzące miesiące walki o zdrowie.

W celu pomocy utworzona została specjalna zbiórka pieniędzy. Pieniądze można wpłacać także bezpośrednio na stronie Fundacji „Serce dla Maluszka”, której podopieczną jest Lena.

Dodatkowo, w rozliczeniu PIT wpisać można numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka”: 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „1711 Lena Ryniecka”. Dzięki temu, przekażemy Lenie swój 1% podatku.

Do pomocy włączyli się także internauci. Na Facebook'u, powstała grupa, w której zainteresowane osoby mogą wziąć udział w licytacjach przeróżnych przedmiotów, czy wyrobów. Wszystkie zgromadzone środki również zostaną przeznaczone na leczenie Leny.

Image by Anemone123 from Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz