#Q4news Remont zakończony 'Ekonomik' czeka na odbiory

2019-11-05 16:46:33, Maciej Kowalczyk

Kompleksowy remont Zespołu Szkół Ekonomicznych miał zakończyć się do 30 listopada. Zakończy się jednak wcześniej. Inwestor, miejski ratusz, czeka już tylko na ostateczne odbiory i dopuszczenie budynków do eksploatacji.

Prace trwały niespełna rok. Umowa na przeprowadzenie prac została podpisana w październiku ubiegłego roku, w połowie listopada w szkole na Bukowej pojawili się pracownicy odpowiedzialni za remont. Warta niemal 9 milionów złotych inwestycja odświeżyła bryłę budynku, która po termomodernizacji prezentuje się zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Jednak najważniejsze zmiany nie są widoczne z zewnątrz. 

W budynku kompleksowo wymieniono stare instalacje, położono nowe tynki, powstały szatnie z prysznicami przy sali gimnastycznej, w której pojawił się nowy parkiet ( to zadanie nie było przewidziane w pierwotnej wersji zamówienia), na prośbę dyrekcji wymieniono też ogrodzenie szkoły.

Już pod koniec listopada odbędą się główne uroczystości związane ze 100-leciem Zespołu Szkół. Wszystko wskazuje na to, że absolwenci będą mogli zobaczyć swoją szkołę już w nowym wydaniu. Kiedy do placówki wrócą uczniowie? Tego nie wiemy. Po zakończeniu odbiorów i dopuszczeniu do eksploatacji ostateczną decyzję podejmie Wydział Edukacji ratusza.

Jak prezentuje się "nowy-stary" budynek. Zobaczycie w naszym materiale wideo.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz