#Q4News Seniorzy inaugurują rok akademicki połączony z jubileuszem

2019-10-16 08:24:31, Natalia Cieślak

We wtorek 15 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 połączona z jubileuszem X-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Teatru Impresaryjnego we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 13. W programie przewidziano okolicznościowe wystąpienia, wręzcenie dyplomów i występ zespołu „Melodia”. Nie zabrakło również tradycyjnego Gaudeamus Igitur. 

Przypomnijmy: w 2009 roku Senat Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku powołał Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku - regionalną inicjatywę kształcenia ustawicznego adresowaną do Seniorów z Włocławka oraz Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Pierwszy oddział KDUTW powstał we w naszym mieście przekształcając się w 2016 roku w Stowarzyszenie Włocławski Uniwersytet Seniora. W latach późniejszych powstały oddziały w innych miastach naszego regionu: w Radziejowie, Aleksandrowie Kujawskim, Ciechocinku, Lipnie, Izbicy Kujawskiej, Rypinie, Lubaniu, Wielgiem, Dobrzyniu nad Wisłą. Wszystkie jednostki aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej współpracując z władzami samorządowymi. Prowadzą różnorodne kursy, koła i sekcje zainteresowań i aktywnie uczestniczą w wielu rodzajach aktywności fizycznej, jak również artystycznej.

Więcej informacji na ten temat w naszym materiale wideo. 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz