Brześć Kujawski i Lipno będą miały obwodnice - zapewnia Mateusz Morawiecki

2019-10-10 16:03:39, Maciej Kowalczyk

Informację o tym, że oba projekty zostaną wpisane na listę rządowego projektu "100 obwodnic" opublikowała dziś na swoim profilu facebookowym Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka.

Na opublikowanym filmie premier Morawiecki zapowiada, że długo oczekiwane obwodnice Brześcia Kujawskiego i Lipna będą uwzględnione w programie rządowym. Mateusz Morawiecki podkreślił, że dzięki zaangażowaniu Anny Gembickiej, z którą wielokrotnie rozmawiał o sytuacji Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, te dwie inwestycje zostaną zrealizowane. 

Także dziś pojawiła się informacja o tym, że wartość inwestycji w Kujawsko-Pomorskiem rekomendowanych przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, do dofinansowania w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w roku 2020 wyniesie blisko 259 mln zł.

Na liście znajduje się ponad 130 zadań rekomendowanych premierowi Mateuszowi Morawickiemu przez wojewodę. Wśród inwestycji jest m.in. warta ponad 7 mln zł przebudowa drogi powiatowej w powiecie brodnickim (na odcinku Goratowo-Rokitnica), czy szacowane na prawie 10 mln zł zadanie w powiecie bydgoskim (w gminie Solec Kujawski budowa ulic: Łąkowej i Prostej), za blisko 8 mln zł w powiecie inowrocławskim (przebudowa drogi powiatowej w Słońsku), za ok. 9 mln zł w powiecie świeckim (przebudowa drogi Świekatowo-Serock),

Lista inwestycji powiatowych i gminnych, które znalazły się na liście zadań rekomendowanych przez wojewodę do dofinansowania zostanie niebawem przekazana Premierowi. 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz