W październiku kulturyści rywalizować będą we Włocławku

2019-09-26 14:04:46, Maciej Kowalczyk

W październiku, we Włocławskim Teatrze Impresaryjnym pojawią się gwiazdy kulturystyki. Okazją będą Mistrzostwa Federacji PCA.

19 października Włocławek będzie gospodarzem Mistrzostw Polski PCA. Federacja powstała przed pięcioma laty w Wielkiej Brytanii i od tej pory dynamicznie się rozwija. Jako jedna z pierwszych starała się wypromować sporty sylwetkowe w innej niż dotąd scenerii, stawiając na organizację zawodów w Teatrach, salach koncertowych, czy operach. Także i we Włocławku zawody zorganizowane zostaną w Teatrze Impresaryjnym, budynku, który raczej nie kojarzy się ze sportem.

PCA to federacja, która zrzesza dziś 390 zawodników z całej Polski. Na koncie organizacji znajdziemy już organizację kilku imprez w naszym kraju. Celem jest dalszy rozwój i popularyzacja sportów sylwetkowych w naszym kraju. Prezes PCA Sebastian Najarian przyznaje, że liczy na to, iż na listach federacji w przyszłym roku znajdzie się około 500 zawodników.

Chciałbym zaprosić lokalnych sportowców, osoby związane ze sportem, do Teatru Impresaryjnego we Włocławku – zachęcał dziś, deklarując, że wydarzenie orgaanizowane we Włocławku nie będzie jedynym w naszym mieście.

Promotorem imprezy jest włocławianin Marcin Zieliński. Przyznaje, że jego celem jest przybliżenie mieszkańcom jego rodzinnego miasta sportu, który sam od lat, z sukcesami, uprawia. Liczy ponadto, ze impreza na stałe trafi do kalendarza wydarzeń sportowych we Włocławku.

Bardzo się cieszę, że taka formuła się pojawiła – dodaje Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka – Myślę, że to przedsięwzięcie będzie cieszyło się dużą popularnością (…) Promujemy zdrowy tryb życia, dbamy o siebie. Myślę, że będzie to dobry element, by promować to wśród mieszkańców Włocławka i nie tylko.

Mistrzostwa PCA odbędą się 19 października w Teatrze Impresaryjnym. Bilety na wydarzenie są dostępne w serwisie kupbilecik.pl

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz