Zamknij X

SKS on Tour - sportowe święto we Włocławku [VIDEO]

2019-03-20 16:04:17, Maciej Kowalczyk

Ścianki wspinaczkowe, ergometry, deskorolki, testy wydolnościowe i sprawnościowe, zajęcia z mistrzem polskiego badmintona, to tylko niektóre spośród atrakcji jakie czekały na uczniów Szkolnych Klubów Sportowych z Włocławka, ale nie tylko. Wszystko w ramach objętej patronatem Ministerstwa Sportu akcji SKS on Tour.

Włocławska odsłona ogólnopolskiej akcji odbyła się we wtorek w Zespole Szkół Samochodowych. Na sali gimnastycznej placówki znaleźć można było mlodych sportowców z Włocławka, ale nie tylko. Pojawiły się drużyny z 20 szkół z całego województwa. Wśród nich byli uczniowie podstawówek, ale i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie kilkuset anatorów sportu. Wśród nich, być może, przyszli mistrzowie olimpijscy. Impreza bowiem, choć nie jest utzrymana w formie klasycznej rywalizacji, może pomóc w wyłuskaniu z tłumu tych młodych ludzi, którzy do poszczególnych dyscyplin mają szczególne talenty. 

Impreza organizowana jest przez Państwowy Instytut Badawczy Instytutu Sportu i pozwala także na zebranie danych o kondycji sportowej polskiej mlodzieży. Więcej w materiale wideo.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz