Radziejowscy policjanci na wojewódzkich obchodach 75-lecia Ligi Obrony Kraju

2019-09-10 11:07:20, Maciej Kowalczyk

W radziejowskim „Mechaniku" odbyły się wojewódzkie uroczystości, związane z 75-leciem LOK. Nie zabrakło policjantów, którzy zachęcali młodych ludzi do służby oraz prezentowali sprzęt.

Organizatorami wojewódzkich obchodów była Kujawsko - Pomorska Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju oraz Starostwo Powiatowe w Radziejowie. Uroczystości zorganizowano w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie.

Program został podzielony na dwie części. Na początku była wystawa sprzętu Policji, Wojska, Straży Pożarnej, Służb Ratowniczych. Był pokaz musztry kadetów, występy artystyczne, turniej strzelecki.

Radziejowscy policjanci wykorzystali ten czas, do promowania służby wśród młodzieży. Mundurowi odpowiadali o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Wskazywali, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego.

Następnie rozpoczęła się oficjalna część jubileuszowych obchodów, podczas której odbyło się wręczenie medali i odznaczeń zasłużonym dla działalności LOK. Jednym z wyróżnionych był Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie podinsp. Karol Konopacki.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz