Antałek 2019 - 'Król Lew' zwycięzcą

2019-08-26 08:54:15, Maciej Kowalczyk

W minioną sobotę, 24 sierpnia, przy wsparciu samorządu Miasta Włocławka jako sponsora - odbyły się w Marinie Zarzeczewo XVIII-te Integracyjne Regaty Żeglarskie ANTAŁEK 2019. Tym razem, na starcie oprócz żeglarzy włocławskich, gościła też załoga z Łodzi. Regaty otworzył Komandor YACHT CLUB ANWIL Wojciech Warecki, Sędzią Głównym był Waldemar Kowalski.

Tradycja organizacji tych regat i ich integracyjna rola spowodowały, że impreza ma swoich stałych uczestników jak i nie małą rzeszę kibiców. Niestety i tym razem tegoroczna edycja zbiegła się w czasie z wieloma – nie tylko - rodzinnymi zajeciami żeglarzy, dlatego też na linii startu zameldowało się tylko 17 jachtów, a jak pokazują statystyki, i tak niewiele odbiegało to od tegorocznej średniej krajowej, ilości startujących załóg w śródlądowych regatach.

Piękna słoneczna pogoda, z reguły nie jest zbyt wietrzna co i tym razem miało miejsce. Ale akurat sobotnia była na tyle przyjazna, że bez problemu udało się zrealizowaćzałozone cele. I tym razem załogi wystartowały z linii u wejścia do Zatoki Zarzeczewo. Trasa ustawiona na akwenie dawała duże mozliwość obserwacji zmagań przebywającym na terenie miejskiej przystani`OSiR. Mimo nie najlepszych warunków wiatrowych nic nie zakłóciło wspaniałej rywalizacji i dzięki temu była to wyśmienita żeglarska zabawa. Cała stawka w komplecie dotarła do mety. Choć na siedemnaście startujacych załóg, pięć nie zmieściło się w wyznaczonym przez Instarukcję Żeglugi czasie.

Zwyciężyła załoga jachtu „ Król Lew” - sternik Kamil Ubysz, który w tym roku po raz pierwszy brał w zawodach jako prowadzący jacht. Drugie miejsce zajął Marian Przybliński na jachcie „Czarodziejka” a trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy Marcinowi Kozłowskiemu na jachcie „470”. „Czerwoną Latarnią” w tym roku była załoga jachtu Sasanka „Bulina” – sternik Antoni Kolanowski i to on oraz zwycięzca regat fundować będą dla wszystkich tradycyjny antałek wina w roku następnym. W tym roku za debiut w regatach wyrózniono  załogę jachu „Bo Tak” z Łodzi.
Słoneczna pogoda zgromadziła liczne grono kibiców i obserwatorów żeglarskich zmagań. Poregatowa biesiada, przy degustacji „zawartości” antałka i kiełbaskach z grilla dopełniła ideę integracji środowiska.

Zwieńczeniem regatowego, sobotniego popołudnia w Marinie Zarzeczewo było Muzyczne Spotkanie z zespołem „Cristal Band”, który tradycyjnie wystąpił w formule dancingowej. Na scenie z muzykami Cristal Band'u wystapili gościnnie: Stanisław Marszałek „Eryk” (gitarzysta, jeden z założycieli kultowego zespołu rockowego z przełomu lat 60/70 o nazwie „42 Grupa Biednych”), Grzegorz Tomaszewski „Koń” ( jeden z byłych perkusistów zespołu „42 Grupa Biednych,” póżniej znany z występów z włocławskim zespołem „Rubiny”) oraz Marian Nowak (basista z bardzo prestiżowego zespołu big-bitowego końcówki lat sześcdziedsiątych „Następni ). Tu wypada dodać, że w skałdzie zespołu Cristal Band wystepują koledzy właśnie z tych zespołów: Ryszard Rycicki – perkusista „Następnych” i Wojtek Warecki - perkusista „42 Grupy Biednych”. Bawiono się wspaniale do późnego wieczora.

Inf. prasowa YCA, foto: YCA

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz