Zamknij X

Kampania wyborcza przyspiesza. Kandydaci PiS zbierają podpisy

2019-08-23 13:10:50, Maciej Kowalczyk

13 października Polacy wybiorą posłów i senatorów. Choć wydawać by się mogło, ze to termin odległy, biorąc pod uwagę napięty terminarz wyborczy, to już ostatni dzwonek by rozpocząć kampanię. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w regionie zbierają już podpisy poparcia.

Przedstawiciele ugrupowania swoją kampanię oficjalnie zainaugurowali w miniony wtorek. Jak przyznała dziś posłanka Joanna Borowiak, celem PiS jest jak najszybsze spełnienie formalnych kryteriów zgłoszenia list kandydatów. Słowem, chodzi o jak najszybsze złożenie list z podpisami poparcia dla Komitetu Wyborczego.

Nie dziwi więc, że zbiórka podpisów trwa. We Włocławku, ale także i w innych miejscowościach regionu, w których pojawiają się kandydaci, oraz przedstawiciele struktur ugrupowania. Dziś, te podpisy zbierano w Lubrańcu, oraz we Włocławku, gdzie ubiegająca się o reelekcję Joanna Borowiak zorganizowała krótki briefing dla mediów:

Chce z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Włocławka za bardzo liczne wyrazy poparcia. Bardzo wiele osób przychodzi do naszego biura poselskiego, przy Placu Wolności (…) Wiele osób podpisuje się na listach, wiele osób deklaruje wsparcie i składa wyrazy poparcia. Włocławianie są po prostu wspaniali – mówiła dziś Joanna Borowiak.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zachęcają do złożenia swojego podpisu na liści zarówno na ulicach, wszędzie tam, gdzie prowadzone są zbiórki, jak i w biurze poselskim przy Placu Wolności.

Do poniedziałku komitety wyborcze mają czas na zgłoszenie się do PKW zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz