Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Włocławka

2024-02-26 13:48:56, Q4

Spotkania Wolnych Polaków – pod tym hasłem działacze i politycy Prawa i Sprawiedliwości spotykają się ze swoimi wyborcami w polskich miastach. W sobotę 24 lutego jedno z takich spotkań odbyło się we Włocławku. Miasto odwiedziła była Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

Jak tłumaczy Joanna Borowiak idea spotkań w tym formacie narodziła się 11 stycznia, kiedy przez Warszawę przeszedł marsz organizowany przez PiS przeciwko obecnej koalicji rządzącej.

Kiedy Polacy pokazali, ze nie ma ich zgody na takie bezprawie, jakie jest w Polsce w wykonaniu koalicji 13 grudnia. Siłowe przejmowanie mediów publicznych. Siłowe przejmowanie prokuratury, instytucji, przede wszystkim posługiwanie się uchwałami, zamiast ustawami. Na to nie ma zgody Polaków – tłumaczy genezę przedsięwzięcia włocławska parlamentarzystka.

Włocławianie zjawili się w sobotę w sali Cechu Rzemiosł Różnych na placu Wolności by poruszyć wiele tematów związanych zarówno z minioną kadencją parlamentu, jak i wyborami w 2023 roku, jak i przyszłością ugrupowania.

Jak podkreśla Elżbieta Witek, spotkania takie jak to zorganizowane we Włocławku są otwarte dla wszystkich.

Salę są pełne. To pokazuje, że ludzie oczekują, potrzebują takich bezpośrednich spotkań z politykami, a ja bardzo lubię ludzi. Zawsze, od wielu, wielu lat jeżdżę do różnych miast i to nie tylko do dużych miast. Bardzo lubię spotkania w mniejszych miejscowościach, nawet jeśli przyjdzie pięcioro, czy dziesięcioro ludzi. Zawsze się spotykam, bo każda rozmowa czegoś mnie uczy, a jednocześnie ja mam do przekazania coś tym, którzy przychodzą na spotkanie – tłumaczy była marszałek.

Jak dodaje „to we Włocławku było rewelacyjne”, bo jej zdaniem miasto czekało na takie spotkanie. Jak wyglądało w naszym obiektywie? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz