Posłanka Joanna Borowiak odpowiada na zarzut PO

2018-07-18 12:55:24, Maciej Kowalczyk

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu na wspólnej konferencji prasowej lokalni posłowie platformy Tomasz Lenz i Arkadiusz Myrcha oraz radna Agnieszka Chmielewska, krytykowali poczynania lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Lenz zarzucił posłance Borowiak bezczynność, miedzy innymi w sprawie modernizacji włocławskiego dworca PKP/PKS. Dziś Joanna Borowiak odpowiedziała na zarzut.

Jak możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez biuro posłanki, włocławski dworzec został w październiku 2017 roku wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych. W ślad za tym, Joanna Borowiak podjęła działania mające na celu skoordynowanie planowanej inwestycji z remontem peronów.

W rezultacie spotkania Pani Poseł z Zarządem PLK została podjęta decyzja o przebudowie peronu wraz z przebudową dworca. Jednocześnie informujemy, że trwają prace synchronizujące przebudowę drugiego peronu, dostosowane do modernizacji linii kolejowej. - czytamy w liście.

Przygotowanie do remontu włocławskiego dworca potwierdza także PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Firma pozostaje w stałym kontakcie z PKP S.A. W chwili, kiedy ta druga firma rozpocznie prace związane z remontem dworca przebudowany będzie także przylegający do dworca peron. Jak podkreśla spółka w komunikacie:

Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z opracowaniem dokumentacji. Staramy się integrować prace w obszarze stacji, tak by ograniczać niedogodności dla podróżnych i uzyskiwać kompleksowy efekt poprawy obsługi.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz