Zamknij [X]

Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii PWSZ – wideo i zdjęcia

2019-08-21 15:20:37, Maciej Kowalczyk

28 mln zł – tyle wynosi całkowita wartość projektu, którego celem jest powstanie nowoczesne centrum nauk Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Zobaczmy jak wygląda wyremontowany budynek przy ul. Energetyków.

Przypomnijmy, że wcześniej w miejscu tym mieścił się Zespół Szkół Mechanicznych, a następnie gimnazjum i liceum im. Unii Europejskiej. Obecnie obiektem zarządza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która w tym miejscu uruchamia Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii. Docelowo w miejscu tym będą kształcić się specjaliści z całego regionu, w tym automatyków, robotyków, informatyków, grafików czy studentów kierunku e-biznes.

Jak mówi Prorektor ds. Naucznia i Studiów PWSZ dr Robert Musiałkiewicz – jest to takie dopełnienie misji naszej uczelni. Odnosząc się przy tym do Centrum Symulacji Medycznej na Zawiślu czy sal nauk społecznych i humanistycznych mieszczących się przy ul. Mechaników.

Inwestycja ma zostać zakończona do 2020 roku, natomiast już teraz budynek jest gotowy. Pozostało zapewnić wyposażenie specjalistycznych pracowni. Same prace budowlane wyniosły około 16 mln zł, natomiast wyposażenie ma kosztować około 9 mln zł.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.  

Poniżej publikujemy relację zdjęciową oraz wideo z wizyty w Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz