Zamknij [X]

Wielkie granie w PWSZ

2018-12-03 10:05:03, Maciej Kowalczyk

W minioną sobotę w budynku dydaktycznym PWSZ we Włocławku przy ul. Mechaników 3, spotkali się fani e-gamingu. PWSZ Gaming Festival był okazją do zmierzenia się i porównania swoich umiejętności dla grających FIFA19, Fortnite, CS GO i innych gier komputerowych.

Organzatorzy spodziewali się, że tego dnia przez mury PWSZ przewinie się 500 graczy, dla których przygotowano stanowiska dla entuzjastów gamingowych nowinek i klasyków. Była to bowiem także okazja do przypomnienia sobie jak grało się w niezapomnianego Tetrisa, czy nieco późniejsze "Skoki Narciarskie". Jednak to nie wszystko. Na odwiedzających tego dnia PWSZ przygotowano także turniej karcianego "Magic: The Gathering", planszówek i konkurs układania kostki rubika. Słowem - działo się i nie dziwi fakt, że budynek przy Mechaników przeżywał prawdziwe oblężenie.

Przygotowaliśmy również konkurs programistyczny - mówi  Patryk Więznowski, przewodniczący Samorządu Studenckiego uczelni - Liczne szkoły ponadgimnazjalne zgłosiły się do konkursu, który będzie trwał 3 godziny.

Z roku na rok program odbywającej sie już od pięciu lat imprezy staje się coraz bogatszy. Zaczynała się od typowej studenckiej imprezy, tylko z jedną grą. 

Po tej jednej edycji widzieliśmy, że jest bardzo duże zainteresowanie, duże zaangażowanie i duży odzew (...) Dlatego co roku stawiamy sobie tę poprzeczkę coraz wyżej - dodaje organizator.

Głównym organizatorem imprezy był oczywiście Samorząd Studencki, jak podkreślali jej gospodarze, nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie ze strony PWSZ i firmy Pro-Comp.pl, która od samego poczatku wspiera kolejne edycje. Sebastian Kiełpiński, z Pro-Compu przypomina, że tradycja e-gamingu we Włocławku jest nieco starsza i zaczyna się przed 8 laty.

Później to się rozrastało, następne edycje były już ogólnopolskie. Mieliśmy najlepszych graczy z FIFY (...) i przeniosło się to później do murów PWSZ.

Choć impreza w PWSZ była przede wszystkim okazją do znakomitej zabawy, nie należy jednak zapominać, że e-gaming staje się coraz bardziej prężnym segmentem sportowej rywalizacji. Choć dla niektórych, zawody w Counter Strike, ze sportem nie mają nic wspólnego, jednak nie sposób zaprzeczyć, że kolejne edycje turniejów przyciągają wielkie rzesze zawodników i ... wielkie pieniądze.

Na świecie są to już ogromne pule nagród - przypomina Wojciech Kalinowski, jeden z organizatorów imprezy - Na przykład w CS będziemy mieli już za niedługo turniej w Katowicach, gdzie pula wyniesie powyżej 1 mln dolarów (...)

Jak wyglądało to wielkie święto graczy i czym różniły się dyskietki do Amigi, od tych na PCeta? Dowiecie się oglądając nasz materiał:

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz