Zamknij [X]

#Q4news Łódź wikingów zatonęła wczoraj we Włocławku

2019-08-13 17:09:59, Maciej Kowalczyk

Choć tytuł brzmi dość zaskakująco, to wiernie oddaje fakty. Chodzi oczywiście o jedną z łodzi biorących udział w tegorocznej edycji Festiwalu Wisły. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło jeszcze w granicach miasta. Na wysokości Krzywej Góry replika jednostki wojowników z północy przegrała walkę z zanurzonym pod wodą konarem.  Winny jest niski stan wody w Wiśle. Obecny poziom jest na tyle niski, by zalegające na dnie drewno stanowiło potencjalne niebezpieczeństwo dla jednostek pływających i na tyle wysoki, by zanurzone przedmioty nie były widoczne z poziomu lustra wody.

Kadłub łodzi został poważnie uszkodzony a sama jednostka zaczęła szybko nabierać wody. Szybka reakcja zabezpieczających imprezę ratowników WOPR z Włocławka pozwoliła na podjęcie z wikińskiej jednostki wszystkich członków załogi i bezpieczne odtransportowanie ich na brzeg. Nikomu nic się nie stało.

Dziś ratownicy podjęli próbę podniesienia łodzi z rzeki.

Dzisiaj nurkowie wycięli spod wody ten konar. Będziemy próbowali przecholować łódź do brzegu – wyjaśnia Sławomir Mularski, prezes włocławskiego WOPR.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz