Zamknij X

Chris Dowe to nowy rozgrywający Rottweilerów

2019-07-25 08:59:53, Maciej Kowalczyk

Po czterech latach gry z włocławskim klubem pożegnał się Kamil Łączyński. Jego miejsce na pozycji pierwszego rozgrywającego zajmie dwudziestosiedmioletni Dowe, grający ostatnio w izraelskiej ekipie Ironi Ness Ziona.

Nowy zawodnik włocławskiego klubu mierzy 188 cm wzrostu i pochodzi z Kentucky, od 2013 roku reprezentuje barwy europejskich klubów. Na starym kontynencie występował już w Portugalii, Francji, Belgii, a ostatnio w Izraelu.

Reprezentując barwy Ironi Ness Ziona, Amerykanin notował średnio 13,9 punktu, 3,8 zbiórki i 3 asysty w lidze izraelskiej, trafiając ponad 50 procent rzutów z gry. Jeszcze lepsze statystyki notował w FIBA Europe Cup, gdzie w 17 meczach uzyskiwał średnio 14 punktów, 5,4 zbiórki i 2,9 asysty. Co ciekawe, w rozgrywkach tych rywalizował także w sezonie 2016/2017 jako gracz Basic-Fit Bruksela – notował wówczas 12,8 punktu, 4,6 zbiórki i 3,8 asysty.

- Świetnie gra na piłce, potrafi minąć w pierwszym koźle, a także rzucić z dystansu. W ostatnich latach jego skuteczność wahała się na granicy 50 procent, a co ważniejsze – Amerykanin ma ciąg na zbiórkę. Średnie ponad czterech zebranych piłek w sezonie nie są dla niego niczym niezwykłym, warto zauważyć także ponad jedną zbiórkę ofensywną w meczu – mówi asystent głównego coacha, Marcin Woźniak.

Ważne kontrakty z klubem (oprócz Chrisa Dowe’a) mają zatem: Igor Wadowski, Szymon Szewczyk, Chase Simon, Jakub Karolak.

Źródło: KK Anwil

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz