Zamknij [X]

Wakacyjna wizyta w radziejowskiej komendzie Policji

2019-07-23 13:49:01, Maciej Kowalczyk

Radziejowskich policjantów odwiedziły dzieci, mające wakacyjne zajęcia w Czołowie. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda nasza praca oraz poznać policyjne wyposażenie. Przy okazji posłuchały porad dotyczących wakacyjnego wypoczynku.

Wycieczkę dla dzieci biorących udział w wakacyjnych zajęciach zorganizowała Pani Urszula Rosół, dyrektor Gminnego Ośrodka Kulturalno-Bibliotecznego w Czołowie. O pracy policjantów opowiedziała st.sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska. 

Wizytę w komendzie rozpoczęły od stanowiska kierowania, gdzie spotkały się z oficerem dyżurnym. Zobaczyły, w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia oraz kieruje załogami policyjnymi. Chętni mogli sprawdzić działanie urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Przy okazji, dowiedziały się, do czego służy numer alarmowy 112 i kiedy można go używać.

Kolejne miejsce, które odwiedziły dzieci to policyjny areszt. Mogły zobaczyć, jak wyglądają cele, jak twarde jest więzienne łóżko i jakie „luksusy" czekają na przestępców. Następnie dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Zasiedli za kierownicą radiowozu.

W trakcie całej wizyty policjantka przekazywała im porady, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Była więc mowa o zasadach poruszania się po ulicy, podczas jazdy rowerem, zachowanie się nad jeziorem i w lesie. Poruszono temat właściwego korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Policjantka przekazał dzieciom informacje o negatywnych skutkach używania narkotyków i dopalaczy. Zachęcał także do używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność.

Na zakończenie życzyła wszystkim bezpiecznego i spokojnego wypoczynku w wakacje.

(Inf. prasowa KPP Radziejów) 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz