Brześć Kujawski w centrum uwagi LPP

2019-07-16 11:24:42, Maciej Kowalczyk

LPP inwestuje 500 mln zł w budowę Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim i rozwija współpracę z samorządem.

Podczas majowej studyjnej wizyty w Pruszczu Gdańskim przedstawiciele firmy LPP oraz samorządu brzeskiego podpisali list intencyjny w którym zadeklarowali podejmowanie wspólnych działań na rzecz mieszkańców oraz chęć wzmacniania dobrych relacji między LPP a gminą. Zgodnie z założeniami partnerska współpraca obejmować będzie działania o charakterze edukacyjnym, kulturalnymi i rekreacyjnym.

Projekt pod nazwą „Brześć Kujawski w centrum uwagi” zainicjowany została podczas majowych biegów memoriałowych im. Czesława Wasielewskiego. „Brześć Kujawski pojawił się w centrum naszej uwagi, nie tylko przez wzgląd na postępujące prace inwestycyjne, które zbliżają nas do stworzenia w tym miejscu kilkuset nowych miejsc pracy. Chcemy, żeby nasza obecność w Brześciu Kujawskim stała się także impulsem dla rozwoju lokalnego. Dlatego we współpracy z władzami gminy chcemy wesprzeć aktywizację sportową i edukację dzieci i młodzieży. W czasie wakacji zapraszamy najmłodszych do wyjścia na miasto i udziału w aktywnościach sportowych przygotowanych przez Gminny Klub Sportowy Łokietek. A tuż po tym jak zabrzmi pierwszy dzwonek lekcyjny rozpoczniemy przygotowania do uruchomienia programu dodatkowych zajęć z języka angielskiego.” – mówi Sławomir Łoboda wiceprezes LPP.

Jak już podkreślono w podpisanym porozumieniu, jej nadrzędnym celem jest aktywizacja lokalnej społeczności i jak najszerszy udział mieszkańców w inicjowanych działaniach. Zgodnie z ustaleniami działania opierać się będą na dwóch filarach: ofercie edukacyjnej i aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży. Już od połowy lipca, w ramach projektu „Wakacje z Łokietkiem” klub rozpoczyna realizację akcji "Łokietek wychodzi na miasto", której partnerem jest gdański producent odzieży – firma LPP. W kilku punktach na terenie miasta i gminy przeprowadzone zostaną rozgrywki piłkarskie oraz gry i zabawy dla wszystkich dzieci. A już od nowego roku szkolnego rozpoczniemy realizację programu dodatkowych zajęć z języka angielskiego dla dzieci z klas I – VI , uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, będą miały charakter fakultatywny i będą bezpłatne. I choć rekrutacja dzieci do projektu rozpocznie się we wrześniu, to prace nad nim trwają. Zwróciliśmy się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie ankiet – wstępnej deklaracji uczestnictwa, która pozwoli nam oszacować liczbę zainteresowanych kursem i dopasować ofertę zajęć do potrzeb uczniów. „Jestem głęboko przekonany, że tereny Brzeskiej Strefy Gospodarczej to nie tylko szansa na rozwój dla inwestorów. To również okazja na wzmocnienie oraz zaktywizowanie rozwoju lokalnej gospodarki, a także nowe możliwości dla mieszkańców miasta i gminy” – mówi Burmistrz Tomasz Chymkowski. „Jest nam niezmiernie miło, że firma taka jak LPP chce rozwijać nie tylko swoją działalność biznesową, ale również włącza się w życie społecznie miasta.

(Inf. prasowa Brześć Kujawski)

 

Komentarze (5)


lukas (2019-07-17 13:20:00) Zgłoś do moderacji
Współpraca z LPP może miastu przynieść same korzyści, dobrze że do niej doszło.
Sielik (2019-07-21 20:28:56) Zgłoś do moderacji
To w Brześciu wiele zyskają na pozyskaniu takiego partnera.
Edi (2019-07-26 12:37:24) Zgłoś do moderacji
To dorobiliśmy się idealnego partnera biznesowego.
krzysztof (2019-07-30 13:45:54) Zgłoś do moderacji
Miło z ich strony, więc region zyska nie tylko nowe miejsca pracy, ale także dodatkowe wsparcie.
Kaweck (2019-07-31 18:00:41) Zgłoś do moderacji
To Brześć Kujawski już teraz będzie korzystał na ściągnięciu pokaźnego inwestora. Gratulacje.

Dodaj swój komentarz