Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą rekrutację młodzieży w wieku 15-18 lat. Zapraszają osoby, które mają problemy z nauką i nie radzą sobie z nią w normalnym trybie nauczania. Zgłaszać mogą się także ci młodzi ludzie, których rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej.
OHP proponuje:
1. Szkołę Podstawową z oddziałami przysposabiającą do pracy – klasa VII i VIII
2. Szkołę Branżową I Stopnia
3. Rzemieślniczą Naukę Zawodu
4. Szkolenie kursowe
Po konsultacjach z doradcami zawodowymi każdy kandydat do OHP może wybrać zawód, którego zechce się uczyć. W ofercie OHP jest m.in. kucharz, fryzjer, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, lakiernik, stolarz, ślusarz i wiele innych.
Praktyczne przygotowanie zawodowe prowadzone jest we własnych warsztatach produkcyjno-szkoleniowych lub u pracodawców na podstawie zawartych porozumień oraz na podstawie indywidualnych umów o pracę w celu przygotowania zawodowego zawartych z młodocianymi pracownikami – uczestnikami OHP.
Miejsca praktyk zapewniają Ochotnicze Hufce Pracy. Uczestnicy, którzy zawrą umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego w formie nauki zawodu lub przyuczenia do wykonywania określonej pracy otrzymują wynagrodzenie według odrębnych przepisów.
W każdej jednostce prowadzone są różne programy i zajęcia z edukacji kulturalnej, artystycznej, filmowej, historycznej, patriotycznej, obywatelskiej, zdrowotnej, ekologicznej; treningi zapobiegania agresji i autodestrukcji; spotkania integracyjne; warsztaty plastyczne i fotograficzne; zajęcia sportowo-rekreacyjne i turystyczne.
(Inf. prasowa OHP)
Komentarze (0)