Zamknij [X]

Gdzie szukać wolnych miejsc w szkołach średnich? Kuratorium udostępnia listę [WIDEO]

2019-07-18 16:58:43, Maciej Kowalczyk

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy jest opublikowana zbiorcza informacja o liczbie wolnych miejsc w kujawsko-pomorskich placówkach oświatowych - według danych przekazanych przez dyrektorów szkół. To tu, wszyscy wciąż poszukujący miejsca do kontynuowania nauki we wrześniu, znaleźć mogą informację gdzie mogą aplikować po nieudanym pierwszym podejściu do wyboru szkoły średniej. Mają na to czas do 22 lipca.

Szczegółowe wykazy są dostępne pod tym adresem internetowym.

Rekrutacja uzupełniająca w szkołach w regionie trwa w najlepsze. Także i we Włocławku, do poniedziałkowego popołudnia składać można dokumenty aplikacyjne do szkół, w których po pierwszym etapie rekrutacji pozostały wolne miejsca. Tych, jak zapewnia włocłaski samorząd dla nikogo nie zabraknie, choć może się okazać, że nie wszyscy, którzy marzyli o kontynuowaniu nauki, na przykład, w liceum, będą mieli na to szansę. 

Choć listy przyjętych w postępowaniu uzupełniającym oficjalnie ogłoszone zostaną dopiero 16 sierpnia, to już dziś można się pokusić o pierwsze podsumowania tegorocznej rekrutacji. Było ciężko, ale obyło się bez tragedii - to chyba najkrótszy wniosek, jaki można sformułować. Co prawda, aby dostać się do najbardziej obleganych oddziałów renomowanych włocławskich liceów, kandydaci (w porównanu z ubiegłymi latami) musieli pochwalić się wynikiem punktowym zdecydowanie wyższym (nawet o ponad 20 punktów), jednak dla zdecydowanej większości wystarczyło miejsca w wybranych przez nich szkołach.

Co było ważne w tegorocznej rekrutacji, kto zapewnił sobie większe szanse na miejsce w szkole średniej? Nasze podsumowanie znajdziecie w materiale wideo.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz